środa, 9 grudnia 2015

CZY TY W OGÓLE WIESZ CO TO JEST MAKIJAŻ DZIEWCZYNO ? | CZĘSTE I POPULARNE BŁĘDY POPEŁNIANE W MAKIJAŻU

Hej !

Dzisiaj mam dla Was post kosmetyczny , ale bynajmniej nie będzie to recenzja żadnych kosmetyków. Chodząc po ulicach czy to polskich czy irlandzkich czy jakichkolwiek innych , możemy zauważyć , że nie jedna dziewczyna chyba ma błędne skojarzenia jeśli chodzi o makijaż.Bo czym on jest dla mnie ? Dla mnie makijaż ma podkreślać urodę, dodawać twarzy charakteru .
 I o ile nie mam nic do mocnych makijaży , tak do perfidnych tapet na twarzy już tak.

Oczy wysmarowane niczym węglem - tak , tak - wysmarowane - bo dla mnie nie ma to nic wspólnego z malowaniem . Czarna kredka , którą obrysowane jest oko jak i linia wodna , nie wygląda dobrze. Dosyć , że wygląda się komicznie to i jeszcze na dodatek staro i po prostu brzydko.

Rzęsy wytuszowane tak, że z dwudziestu robią się nagle trzy na krzyż - zazwyczaj jest to spowodowane tym , że tusz jest albo do kitu albo bardzo bardzo mokry albo nie umiejętnie nałożony dziesięcioma warstwami . Dosyć , że nie wygląda to estetycznie to jeszcze dodatkowo strasznie niszczy nasze rzęsy.

Hej, hej , nie , nie byłam na wakacjach w ciepłych krajach , ja tylko nałożyłam ciemniejszy podkład żeby wyglądać cool, hello ! - Ani nie wyglądasz cool ani jakbyś wróciła z wczasów, sorry - ale ciemny podkład jest chyba najbardziej żałosną pomyłką makijażową.

Świnka Peppa, świnka peppa - co masz na policzkach ? - Wiesz to taki fajny róż , dzięki niemu moja skóra lepiej się prezentuje i wygląda na "żywą". Im więcej tym lepiej , hihi...
Im mniej tym lepiej - i to się tyczy każdego kosmetyku. Placki na twarzy nie wyglądają dobrze.

O nie ! Nie wyspałam się - koniecznie muszę nałożyć pod oczy korektor i to najjaśniejszy , najlepiej biały, muszę wyglądać pięknie,w końcu nie wiadomo kiedy trafię na miłość swojego życia ! - białe plamy pod oczami nie wyglądają dobrze. Unikaj bardzo jasnych korektorów, które nie będą "współpracować" z Twoimi okolicami pod oczami. Kolor MUSI być odpowiednio dobrany !

Do następnego !
Udostępnij

18 komentarzy :

 1. Ja uwielbiam jak widzę takie czerwone poliki a'la klaun, oczy pandy i rzęsy, które wygladają niemal jak patyki od ilości tuszu. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie to ujęłaś! Ja stawiam na delikatny makijaż :)

  OdpowiedzUsuń
 3. dobrze, że te błędy mnie nie dotyczą hah :D ale czarna kredka to chyba zmora początków każdej z nas :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny post, uśmiałam się ;) Oj też nie raz widzę takie sytuacje na ulicy

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak widzę laskkę która ma za ciemny podkład żal mi jej i te róże na polikach śmiech na sali...

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie te błędy obserwuję również na holenderskich ulicach :/ wiele polek też nakłada tego wszystkie chyba łopatą rano :O

  OdpowiedzUsuń
 7. Niektóre z tych błędów widzę codziennie na ulicy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie kiedyś rozwalił tekst znajomej, która w ciągu godziny miała się stawić po odbiór dokumentów, a ona na to, że godzinę to ona rzęsy maluje. Kiedyś nawet próbowałam policzyć te jej rzęsy i myślę, że kilkuletnie dziecko potrafi do tylu liczyć :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Też zwracam uwagę na te rażące błędy:) Choć zauważyłam, że jest ich coraz mniej na ulicach:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Owszem - zdecydowanie błędy najczęściej spotykane niestety :/ mnie też dobijają brwi permanentne - nie wiem kto robi sobie taką krzywdę - wygląda to strasznie. I podkład który niby dobrze dobrany ale nie rozsmarowany na żuchwie i już cały makijaż beznadziejny.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawy i przydatny post :-) . Nie wiedziałam że tyle błędów popełniam :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja nie używam różu do policzków, bo chcę uniknąć efektu ,, świnki Peppy" ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. u mnie makijaż jest na tyle delikatny ze niektórzy myślą że w ogólę go nie robię :)
  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja kiedyś zdecydowanie za mocno malowałam brwi :< na szczęście w końcu przejrzałam na oczy i poprawiłam swoją technikę ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.Na pytania odpowiadam u siebie w komentarzach. Odwiedzam każdego komentującego moje posty.

Designed by Blokotek. All rights reserved.