piątek, 29 kwietnia 2016

HEJT A KONSTRUKTYWNA KRYTYKA


Hejterstwo, jednym znane i lubiane, bo w końcu to robią. Jest też druga strona- konstruktywna krytyka. Zdecydowanie to ją wolimy, niż jakiś durnowaty tekst w Naszą stronę, wzięty znikąd.

Skąd się bierze hejter i kim on w ogóle jest?

Jest to osoba, która nie ma co zrobić ze swoim życiem. Zazdrości innym i myśli ( chyba), że w internecie jest anonimowy. Jeśli tak do tej pory myślała, no to współczuję- tylko tyle mogę napisać.

Co ma z tego hejter, a co osoba wytykana?

Satysfakcję ze swojej głupoty- bo co może mieć więcej?
A co z osobą na której się to wszystko skupia? Tutaj już może być gorzej. Mianowicie są dwa typy osób:

1. Spływa po mnie jak po kaczce- tak, takie również istnieją. To te, które mają twarde dupska, i to z takich brać przykład trzeba.

2. Słaba emocjonalnie- tutaj skutki czasami są tragiczne. Jeśli wylewasz na taką osobę wiadro pomyj, a poszkodzona osoba bierze sobie wszystko do siebie- może się to nawet skończyć śmiercią. Tego chcesz, hejtując człowieka? Bo przecież myślisz, że jesteś bezkarny, anonimowy. Ale nie zdziw się, kiedy policja zapuka do Twoich drzwi!

Podsumowując- jeśli  nigdy nie powiedziałbyś takich słów w realu do tej osoby, to się zamknij i daruj sobie popisy w internecie. Patetyczne zresztą.

Z konstruktywną krytyką jest już lepiej, chociaż pewnie każdy z Nas zna osobę, która nie przyjmuje do siebie nawet najmniejszej, słusznej krytyki.

Krytyka w życiu jest również niezbędna. To ona pomaga Nam w pewien sposób uzyskać harmonię charakteru, zachowania.
Nie obrażaj się na osobę która powie do Ciebie: " Według mnie ten fason Ci nie pasuje. powinnaś przymierzyć to"- pewnie myślisz- "Co ona może wiedzieć?! Ja wiem lepiej w czym wyglądam super !". Może warto stanąć przed lustrem i przez chwilę się zastanowić- może przyjaciółka faktycznie miała rację?

Pamiętaj, istnieje wolność słowa, ale takiego, które jest wypowiedziane w kulturalny sposób, nieobrażający nikogo kultury, wyglądu, zachowania czy też pochodzenia.
Rób to z głową!
Udostępnij

11 komentarzy :

 1. Warto przemyśleć niemal każdą krytykę. Niemal ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. śietny post bardzo mi się podoba! Super

  OdpowiedzUsuń
 3. Absolutnie nie znosze nic niewnoszącego hejtu. Jeżeli ktoś krytykuje tylko po to, aby skrytykować i tym samym sobie podnieść samoocene najczęściej. Natomiast krytyka, która ma czegoś nauczyć - jak najbardziej tak. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też się dziwię ludziom którzy tak hejtują innych w internecie. Widać faktycznie sami są nieszczęśliwi po prostu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Magia internetu, ostatnio to ten hejt się mega nasilił, dziwi mnie tylko że komuś się chce jakieś pierdoly wypisywac...

  OdpowiedzUsuń
 6. świetny wpis :) Może da niektórym do myślenia :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.Na pytania odpowiadam u siebie w komentarzach. Odwiedzam każdego komentującego moje posty.

Designed by Blokotek. All rights reserved.