Maseczki regenerujące – dostarczają przede wszystkim witamin i składników odżywczych. Najczęściej używane do cer dojrzałych, mieszanych, normalnych.
Maseczki wygładzające - głównie przeznaczone do cery dojrzałej. Wygładzają i ujędrniają skórę, usuwają drobne zmarszczki. Zawierają kompleksy łagodzące. Często składnikiem czynnym jest olej winogronowy.
Maseczka nawilżająca - poprawia stan nawodnienia komórek. DO każdego rodzaju cer. Składniki aktywne zawarte w tego typu maseczkach to : ogórecznik lekarski, krwawnik, rumianek, siemielniane ,algi, witaminy, gliceryna, olej sezamowy, olej migdałowy, kwas hialuronowy. Olej Joba miłorząb japoński.
Maseczka oczyszczająca -głównie do cery mieszanej, tłustej ze skłonnością do trądziku. Zawierają głównie kaolin, bentonit, tytan cynku ,wyciągi ziołowe, chitozan, glinki. Wnikają w pory oczyszczają je , a następnie zwężają. Działają przeciwzapalnie.
Maseczki chłodzące - najczęściej o konsystencji żelowej. Głównie do cery wrażliwej i podrażnionej przez UV/mróz. Główne składniki aktywne to : rumianek, mentol, ekstrakt z zielonej herbaty i ogórka
Maseczki kremowe – emulsja typu W/O, ciężka. Temperatura pod maską jest podwyższona-(lepsze ukrwienie i dotlenienie*), głównie do cery suchej
Maseczki żelowe - zapobiegają odparowaniu wody – woda gromadzi się pod powierzchnią filmu, nawadnia i uelastycznia skórę. Nie zawierają tłuszczu. Zalecana do cer tłustych i mieszanych.
Maseczki podwójne kremowo-żelowe - połączenie kremu i żelu, do każdego rodzaju cery. Nawilżają i natłuszczają skórę.
Maseczki parafinowe - nakładane na skórę pędzlem, która wcześniej została posmarowana specjalnym płynem lub kremem. Twardniejąca parafina tworzy okluzję, która zatrzymuję ciepło-lepsze wchłanianie substancji czynnych. Maseczkę utrzymuję się do ok. 3 min.
Maseczki peel-off – tworzą po wyschnięciu elastyczną błonę, którą usuwana się wraz z obumarłymi warstwami naskórka, wydzieliną łojową i zanieczyszczeniami.
Maseczki termiczno-modelujące – składają się z sproszkowanych minerałów, które rozdrabia się z wodą . Podczas odparowania wody maski rozgrzewają się i oddają ciepło skórze. Temp. pod maską może sięgać nawet do 45C.
Maseczki stałe –pasty lub proszki. Zastygają na twarzy tworząc skorupę.
Sama stosuje maseczki do twarzy.Widac dużą poprawę skóra jest bardziej zdrowsza :)
OdpowiedzUsuńhttp://nouw.com/life_is_beautiful
Muszę wypróbować :)
OdpowiedzUsuńBuziaki,
http://loveshinny.pl
ciekawy wpis
OdpowiedzUsuńhttp://iamemilia.blog.pl/
Choćbym czytała swoje podręczniki, tylko w skróconej wersji :D
OdpowiedzUsuńMaseczki do twarzy bardzo lubię :)
OdpowiedzUsuńDo niektórych przydałby się jakiś "domowy przepis".
OdpowiedzUsuńBardzo dużo informacji dla mnie jest nowych i ciekawych, dziękuję za ten post. Planuję ostatnio, że stanę się bardziej regularna w stosowaniu maseczek ;D
OdpowiedzUsuńŚwietny post. Oby więcej takich. Ja najbardziej i najczęściej stosuję maseczki oczyszczające, peel-off.
OdpowiedzUsuńStosuję różne maseczki z wyjątkiem chłodzących i parafinowych ;)
OdpowiedzUsuńciekawy wpis, na pewno wypróbuję:) pozdrawiam:)
OdpowiedzUsuńSzukałam takiego posta już długo i wreszcie znalazłam. Jest ekstra! Przyda mi się napewno. www.prostaprostotablogspot.blogspot.com
OdpowiedzUsuńUwielbiam maseczki zwłaszcza DIY,wreszcie wiem co dodatkowo mogę dodać do swoich:)
OdpowiedzUsuńNapewno skorzystam z propozycji :)
OdpowiedzUsuń