Nawet jeśli ktoś dobrze się odżywia, prowadzi zdrowy styl życia i dba o swój wygląd, to niestety czasu nie można zatrzymać. Wraz z jego upływem ciało zaczyna coraz bardziej się zmieniać i zaczyna pojawiać się coraz więcej oznak starzenia się. Można jednak spowolnić ten proces. Ważne jest działanie nie tylko od wewnątrz, ale też i od zewnątrz. Problemem wielu osób są nieestetyczne worki i cienie pod oczami oraz coraz głębsze zmarszczki. 

Co w przypadku worków pod oczami?

Do wystąpienia worków i cieni pod oczami przyczynia się wiele czynników. Można wymienić chociażby niewystarczającą ilość sny, dużo stresu w życiu, przemęczenie czy nieprawidłowo zbilansowana dieta. Jeśli chodzi o działanie zewnętrzne, to warto z pomocą przychodzą dobre kremy na cienie pod oczami. Wybór jest spory, wiec każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Regularne stosowanie tego typu kosmetyków rzeczywiście przeciwdziała powstawaniu zmarszczek i redukuje cienie pod oczami. W skaldzie takiego kremu powinny znaleźć się składniki nawilżające, odżywcze i regenerujące. Im człowiek jest starszy, tym należy sięgać po kremy o silniejszym działaniu liftingującym. 

Jaki będzie najlepszy krem pod oczy? 

W dobrym kremie pod oczy miel widziane są różnego typu wyciągi i ekstrakty roślinne, witaminy, minerały i antyoksydanty. Świetnie sprawdzają się chociażby witany A, C i E oraz świetlik, aloes, bławatek, koenzym Q10, fitohormony, kwas liponowy, ceramidy i proteiny. Zasada jest taka, że im ktoś jest straszy, tym potrzebuje kremu pod oczy z bogatszym składem, o silniejszym działaniu przeciwzmarszczkowym i ujędrniającym.