Skóra twarzy jest najmocniej narażona na działanie szkodliwych czynników, znacznie bardziej niż reszta ciała, która jest w mniejszym bądź większym stopniu zakrywana, warto więc dobrze o nią dbać. Coraz więcej osób przekonuje się, że najlepsze efekty daje naturalna pielęgnacja, a ponieważ takie kosmetyki są coraz lepiej dostępne i nie są kosztowne, zdecydowanie warto przynajmniej je wypróbować.

Co można znaleźć?

Warto wiedzieć, że naturalne preparaty do pielęgnacji twarzy to nie tylko powszechnie znane glinki. Dobre sklepy z tego rodzaju kosmetykami mogą zaoferować znacznie więcej, między innymi:

– naturalne toniki do twarzy , przygotowane na bazie przeróżnych składników – ziół, a nawet owoców czy warzyw (jak tonik pietruszkowy),

– hydrolaty, które można stosować do przemywania skóry, tak samo jak tonik do twarzy (zobacz różne toniki i hydrolaty do twarzy), ale też na przykład rozpuszczać w nich maseczki – glinki czy pudry,

– naturalne kremy,

– peelingi,

– preparaty do mycia.

Na najlepsze efekty można liczyć oczywiście wówczas, gdy zmieni się wszystkie stosowane do tej pory preparaty na naturalne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by używać tylko pojedynczych produktów. Śmiało można łączyć chemię z naturą.

Wyjątkowe właściwości

Zaletą naturalnych kosmetyków jest nie tylko ich naturalność i skuteczność, ale też zwykle cudowne zapachy, które relaksują i nawet zwykłe przemywanie twarzy czynią odprężającym rytuałem. Nic dziwnego, ponieważ są wykonywane ze składników, które najczęściej pięknie pachną, a nie perfumowane przez chemiczne składniki.