Oczyszczanie buzi to jeden z najistotniejszych kroków w pielęgnacji. Nie sposób go pominąć – zwłaszcza jeśli na co dzień nosi się makijaż. Jednakże bardzo często demakijaż jest wykonywany źle. Niedostatecznie dokładne zmycie produktów kolorowych z twarzy powodować może, że powstawać będą na niej zaskórniki, wypryski czy stany zapalne skóry.

Jak prawidłowo wykonać demakijaż?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na demakijaż jest olejek do twarzy. Tłusta substancja doskonale rozpuszcza resztki kosmetyków, pozbywając się ich z każdego pora skóry. W pierwszej kolejności warto użyć płyn micelarny, który zmyje wierzchnią warstwę make-upu. Kolejny krok to nałożenie oleju na twarz i wmasowanie go kolistymi ruchami. Następnie należy zmyć tłusty filtr bawełnianym ręcznikiem, zanurzonym w ciepłej wodzie. Na koniec należy użyć toniku lub hydrolatu.

Czy można stosować na cerę trądzikową olejek myjący?

Posiadaczki cery tłustej często omijają olejki do twarzy szerokim łukiem. Wynika to z obawy jeszcze silniejszego przetłuszczenia buzi, skoro nakłada się przecież na nią olej. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że regularnie stosowanie olejku myjącego (zamiast na przykład silnej pianki oczyszczającej) prowadzi do wyregulowania produkcji sebum przez skórę. Intensywnie oczyszczające żele czy pianki potrafią wysuszyć skórę, co stymuluje ją do jeszcze większej produkcji sebum – a co za tym idzie – powstawania kolejnych wyprysków. Cera trądzikowa nierzadko jest wrażliwa, a olejowanie skutecznie ją koi i wycisza.