Nawilżająca skóra twarzy to kluczowy składnik zdrowej cery.
Środki nawilżające są często klasyfikowane jako „na bazie oleju” lub „na bazie wody”. Termin „środek nawilżający” to tak naprawdę inna nazwa balsamu do pielęgnacji skóry, który może być na bazie oleju lub wody.

Nawilżacze na bazie oleju uzupełniają suchą skórę, tworząc na jej powierzchni tłustą barierę, która spowalnia tempo ucieczki wilgoci. W przeciwieństwie do nawilżających na bazie wody, które wnikają w głębsze warstwy skóry i pomagają jej zatrzymać wilgoć.

Oznacza to, że jeśli masz tłustą skórę, powinieneś preferować kremy nawilżające na bazie oleju, podczas gdy osoby z suchą, wrażliwą lub starzejącą się skórą mogą chcieć używać kremów nawilżających na bazie wody.

Znaczenie nawilżania twarzy

Dla wielu osób nawilżanie twarzy jest najważniejszym etapem nocnej pielęgnacji skóry. Dbając o swoją skórę w ciągu ostatnich kilku godzin, dają sobie szansę obudzenia się ze skórą, która wygląda zdrowo i promiennie. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak ważne jest nawilżanie twarzy – czyli jak robić to poprawnie.

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, rozważając nawilżanie twarzy, jest to, że istnieją trzy podstawowe typy: na bazie oleju, na bazie kremu i na bazie żelu. Rodzaj, który wybierzesz, powinien zależeć od rodzaju skóry, na przykład suchej lub tłustej, a także od osobistych preferencji. Ważne jest również, aby wiedzieć, że niektóre środki nawilżające można stosować w dzień i w nocy, podczas gdy inne są przeznaczone wyłącznie do stosowania w nocy.

Najlepsze nawilżacze do suchej skóry

DERMEDIC HYDRAIN3Nawilżacze są ważną częścią każdej pielęgnacji skóry. Nawilżanie skóry jest ważne dla utrzymania zdrowej i promiennej cery. Dla osób z suchą skórą nawilżacze są istotną częścią ich planu leczenia.

Istnieją różne środki nawilżające do skóry suchej, takie jak kremy, balsamy, olejki i serum. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wybrać najlepszy balsam do skóry suchej zgodnie ze swoimi potrzebami i preferencjami.

Jednym z najlepszych nawilżaczy na rynku jest znany dermedic hydrain3, który możemy kupić nawet online https://www.aptekagalen.pl/dermedic-hydrain3-hialuro-krem-zel-ultranawilzajacy-50g, krem ten jest znany ze swojego działania przynoszącego szybkie efekty.