Peeling to zabieg oczyszczający, który z powodzeniem może być stosowany zarówno w przypadku owłosionej, jak i nieowłosionej skóry głowy. W efekcie oczyszczania dochodzi do usunięcia nagromadzonych drobin kurzu, martwych komórek naskórka oraz pozostałości kosmetyków, w tym masek, kremów, szamponów i odżywek.

Dlaczego warto sięgać po peeling do skóry głowy?

Tego rodzaju kosmetyki skutecznie oczyszczają skórę głowy oraz włosy ze zgromadzonych na ich powierzchni zanieczyszczeń. W efekcie tego procesu dochodzi do wzrostu przepływu krwi oraz limfy oraz bardziej skutecznego przepływu substancji odżywczych w obrębie naczyń zlokalizowanych w skórze. Cebulki włosów są skutecznie dotlenione, a włosy mogą swobodnie rosnąć. Co ważne, możliwe jest również bardziej efektywne wykorzystywanie związków aktywnych zawartych w kosmetykach aplikowanych na włosy i skórę głowy, w tym masek i odżywek. Warto dodać, że staranne i regularne wykonywanie peelingów ogranicza przetłuszczanie się włosów, ponieważ normalizuje pracę gruczołów łojowych. Peelingi do skóry głowy pozwalają również ograniczyć łupież.

Czy zatem warto sięgać po peeling do skóry głowy?

Zdecydowanie tak. W efekcie regularnej pielęgnacji z użyciem tego rodzaju kosmetyków możliwe jest skuteczne odżywienie skóry głowy oraz poprawa kondycji włosów. Włosy rosną szybciej, są odbite od nasady oraz bardziej podatne na zabiegi stylizacyjne i modelowanie. Poza tym, możliwa jest eliminacja:
– świądu,
– zaczerwienienia i podrażnienia skóry.

Z jaką częstotliwościową powinien być wykonywany peeling skóry głowy?

Peeling do skóry głowy https://sanbello.pl/dermokosmetyki/wlosy/peelingi cechuje się bardzo korzystnym działaniem. Należy jednak pamiętać o tym, że zbyt częste przeprowadzanie zabiegu lub stosowanie zbyt dużej siły podczas jego wykonywania może prowadzić do powstawania uszkodzeń skóry oraz jej podrażnienia. Zabieg z użyciem peelingu powinien być zatem wykonywany maksymalnie raz lub dwa razy w tygodniu, a częstotliwość ta powinna być dostosowana do potrzeb danego typu skóry i włosów. Warto dodać, że częstotliwość tego rodzaju działań może ulegać zmianie wraz z upływem czasu. Początkowo peeling można wykonywać stosunkowo często, a wraz z poprawą kondycji skóry zabieg ten można przeprowadzać coraz rzadziej, w tym choćby raz na miesiąc.

Czy tego rodzaju zabieg ma jakieś przeciwwskazania?

Zabieg oczyszczania skóry głowy i włosów z użyciem peelingu jest stosunkowo bezpieczny. Należy jednak pamiętać o unikaniu nadmiernej siły, która mogłaby spowodować uszkodzenie skóry. W przypadku występowania intensywnego świądu oraz zmian skórnych przed zastosowaniem peelingu wskazana jest konsultacja trychologiczna.

W jaki sposób należy wykonywać tego rodzaju zabiegi oczyszczające?

Produkty oczyszczające powinny być aplikowane na wilgotne włosy. Na skórę i włosy należy nanieść niewielką ilość produktu oraz wykonywać delikatny masaż ruchami okrężnymi. Masaż może być wykonywany z użyciem opuszków palców i powinien trwać około kilku minut. Pozostałości produktu powinny być zmyte ciepłą wodą, a włosy i skóra głowy musi być umyta z użyciem szamponu. Po wykonaniu oczyszczania warto zastosować maskę lub odżywkę do włosów.