Oczywiście każda kobieta chce wyglądać jak najpiękniej. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że panie sięgają po rozmaite kosmetyki, które pomagają, chociaż odrobinę poprawić urodę. Zalicza się do nich między innymi henna do brwi. Wbrew temu, co sądzą niektóre przedstawicielki płci pięknej, jest ona nadal modna. To świetna alternatywa dla makijażu permanentnego, na który z różnych powodów nie chcą decydować się wszystkie kobiety.

Czym jest henna do brwi?

henna do brwi

Henna do brwi to nic innego, jak półtrwała metoda barwienia, którą można wykorzystać do zmiany koloru:

  • brwi;
  • rzęs;
  • ciała.

Bazuje na naturalnym pigmencie, który pozyskiwany jest z rośliny określanej jako hina. Niektórzy kojarzą ją bardziej pod nazwą nadbarwia bezbronna oraz lawosonia bezbronna. Spotkać można ją w:

  • Australii;
  • Azji.

Rośnie również niemalże we wszystkich zakątkach Afryki. Decydując się na barwienie brwi henną, warto pamiętać, że jest to metoda naturalna. Nie wymaga ona żadnej ingerencji w strukturę skóry, co jest niewątpliwie jej największym atutem. Wyraźnie przyciemnia brwi, nadając im jednocześnie naprawdę naturalny efekt.

Jakie rodzaje henny do brwi można kupić?

Henna do brwi to szeroka grupa produktów, które różnią się między sobą jednakowo trwałością, a także intensywnością uzyskanego efektu. Największą popularnością wśród kobiet cieszy się oczywiście henna tradycyjna. Ma ona postać proszku, do którego dodaje się wodę utlenioną. Decydując się na nią, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją dołączoną przez producenta do opakowania.

W sklepach kosmetycznych (np. https://darmarsklep.pl/henny-do-brwi) znajduje się również henna w kremie, której atutem jest łatwość użycia. Nie trzeba jej z niczym mieszać – wystarczy otworzyć opakowanie, aby cieszyć się produktem, po który można od razu sięgnąć.

Nowością na rynku kosmetycznym jest henna do brwi w żelu. To produkt niezwykle innowacyjny, którego największym atutem jest to, że zapewnia niezwykle dokładną aplikację. Dzięki temu gwarantuje świetny efekt, który zadowoli nawet najbardziej wybredne przedstawicielki płci pięknej.