Wągry są zmorą wielu osób. Jak skutecznie i szybko się ich pozbyć? Czy na rynku znajdziemy specjalne przyrządy do usuwania zaskórników? 

Przyrząd do usuwania zaskórników

Na rynku znajdziemy mnóstwo narzędzi określanych jako przyrząd do usuwania zaskórników. Warto postawić na dobrą jakość i dwie końcówki, umożliwiające usuwania otwartych (ciemnych) i zamkniętych (jasnych) zaskórników. Taki przyrząd pozwoli na efektywne i higieniczne usunięcie niechcianych wągrów, które potrafią zepsuć humor. 

Najszybszym sposobem na pozbycie się tego problemu jest mechaniczne usunięcie za pomocą specjalnego przyrządu. Ten niewielki przedmiot zazwyczaj ma gumową rączkę, dzięki czemu łatwo utrzymuje się w dłoni. To pozwoli na przywrócenie skórze świeżego wyglądu i oczyszczenie jej z wszelkich niedoskonałości. 

Specjalna łyżeczka

Wyciskanie zaskórników palcami nie jest dobrym rozwiązaniem i może zwiększyć ryzyko powstania blizn i zakażeń.

Wągry powstają poprzez zapychanie się porów na skórze i nadmierną produkcję łoju. Zatkane pory mają ciemny kolor i są widoczne na skórze.

Jedną z metod pozbycia się tych niedoskonałości jest specjalna łyżeczka do usuwania wągrów. Przed zabiegiem warto umyć twarz, zmyć makijaż, następnie trzeba docisnąć łyżeczkę do zaskórnika, usunąć wydzielinę chusteczką i nawilżyć twarz. Specjalna łyżeczka przypomina pałeczkę, często jest wykonywana ze stali chirurgicznej, dzięki czemu nie wywołuje alergii.

Pamiętajmy, aby stosować przyrządy z głową i je dezynfekować. Usunięcie zaskórnika nie jest niczym trudnym, ale warto dbać o nawilżenie i czystość skóry.