Dbałość o higienę i czystość skóry niemowląt jest nadrzędną sprawą. Rodzice w trosce o swoje pociechy sięgają po niezawodne i sprawdzone artykuły higieniczne. Do najbardziej przydatnych i niezawodnych należy zaliczyć chusteczki do pielęgnacji różnych części ciała maluszka. Można je stosować już od pierwszych dni życia niemowlaka. Wybór właściwych i odpowiednich produktów do higieny może być nie lada wyzwaniem. Dlatego też podpowiadamy, na co zwracać bacznie uwagę przy ich zakupie.

Jednorazowe chusteczki dla niemowląt

Wrażliwa skóra niemowląt wymaga szczególnej dbałości. Artykuły do higieny ciała nie powinny zawierać żadnych środków chemicznych. Szeroki asortyment chusteczek do pielęgnacji dla najmłodszych dzieci, dostępny tu, został opracowany z myślą o ich wrażliwej skórze. Nie zawierają one alkoholu ani środków silnie zapachowych. Wśród tego typu artykułów największą popularnością cieszą się chusteczki:

  • nawilżające,
  • odświeżające,
  • oczyszczające.

Są to produkty o najwyższej jakości. Wykonane z bawełny organicznej i naturalnych składników. Chusteczki dla niemowląt łagodnie usuwają wszelkiego rodzaju wydzieliny i zanieczyszczenia, nie wysuszając skóry dziecka, pozostawiają uczucie świeżości. Dzięki naturalnym składnikom nawilżającym chronią skórę przed podrażnieniem. 

Bambusowe chusteczki nawilżające dla niemowląt

W trosce o wrażliwą skórę niemowląt opracowane zostały wyjątkowe chusteczki dla niemowląt z delikatnej włókniny bambusowej. Unikalna formuła pielęgnacyjnych produktów sprawia, że są one przeznaczone do stosowania od pierwszych dni życia dziecka. Łagodny ekstrakt z aloesu lub rumianku wspomaga pielęgnację delikatnej i wrażliwej skóry niemowląt. Chusteczki bambusowe nie zawierają żadnych substancji chemicznych. Ponadto są produktem ekologicznym i bardzo przyjaznym środowisku. Produkt posiada pozytywna opinię Instytutu Matki i Dziecka.

chusteczki dla niemowląt

Chusteczki oczyszczające dla niemowląt

Oczyszczające chusteczki dla niemowląt skutecznie suwają brud i bakterie z wrażliwej skóry dziecka. Nie powodują przy tym podrażnień naskórka. Wzbogacona formuła chusteczek o naturalny ekstrakt z zielonej herbaty sprawia, że nadzwyczajnie delikatny produkt może być bezpiecznie stosowany do najbardziej wrażliwych części ciała dziecka. Na szczególną uwagę zasługują produkty hipoalergiczne, które minimalizują ryzyko uczuleń i alergii. Chusteczki oczyszczające dla niemowląt Mustela Bebe-Enfant to wyjątkowy produkt, zapewniający naturalną pielęgnację oraz ochronę delikatnej skóry dziecka. 

Wielozadaniowe chusteczki Bambino dla niemowląt

Wyjątkowe chusteczki Bambino przeznaczone do stosowania od pierwszych dni życia. Delikatne i skuteczne działanie pozwala na stosowanie produktu u niemowląt z atopowym zapaleniem skóry. Uporczywe swędzenie skóry atopowej może doprowadzić nawet do powstawania infekcji bakteryjnej. Dzięki specjalnie opracowanej recepturze chusteczki dla niemowląt Bambino chronią skórę przed wysuszeniem i wszelkiego rodzaju podrażnieniami. Posiadają one pozytywna opinię Instytutu Matki i Dziecka.