Dla większości kobiet oraz mężczyzn włosy stanowią ważny element wizerunku zewnętrznego. Gdy są piękne i zadbane, naprawdę każdemu dodają urody. Niektóre włosy nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, bo z natury są zdrowe i silne. Inne są zniszczone zabiegami stylizacyjnymi, farbowanie, lub właśnie z natury są słabe. Dla każdego rodzaju włosów Marka Loreal stworzyła swoje produkty.

Produkty Loreal z drogerii

Typowe drogeryjne produkty Loreal do włosów w naturze silnych i zdrowy, to  produkty dla osób nie mających problemów z włosami. Nie muszą one inwestować w drogie kosmetyki do pielęgnacji czy stylizacji. Wystarczy dobry i tani szampon z drogerii, a także klasyczna odżywka, aby włosy prezentowały się nienagannie. Rzeczy od Loreal do włosów tego typu można kupić w zwykłych drogeriach już za kilkanaście złotych.

Produkty Loreal profesjonalne

Loreal do włosów bardzo zniszczonych i wymagających zdecydowanie silniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, to produkty dedykowane dla specjalistów. Tego typu rzeczy trudno już kupić w zwykłej drogerii, można natomiast szukać ich na przykład w dobrych salonach fryzjerskich lub w hurtowniach fryzjerskich. Profesjonalne kosmetyki Loreal pełne są nowatorskich składników odżywczych, a zatem odpowiadają na różne problemy z włosami. Pomagają między innymi odżywiać je i wzmocnić, ale też zadbać o piękny i błyszczący kolor włosów farbowanych, czy o podrażnioną skórę głowy. Profesjonalne kosmetyki od Loreal są droższe od drogeryjnych, jednak to też zdecydowanie inny segment kosmetyków, które można nazwać nie tylko profesjonalnymi, ale też luksusowymi.