Regularne stosowanie kosmetyków na noc może dać spektakularne efekty. Z tego właśnie powodu warto jest wprowadzić je do swojej codziennej pielęgnacji. Jednym z kosmetyków must have jest serum Estee Lauder Advanced Night Repair. Jak jego stosowanie wpływa na skórę?

Skoncentrowane składniki

Estee Lauder serum nakłada się na całą twarz. Najlepiej jest nałożyć niewielką ilość kosmetyku na opuszkę palców, a następnie delikatnie wklepać go w skórę całej twarzy. Ruchy powinny być zdecydowane i krótkie. Chodzi o to, by delikatnie klepać skórę i pobudzać krążenie krwi. Dzięki temu można umożliwić serum Advanced Night Repair wniknięcie w głębsze warstwy skóry. To najlepszy sposób na to, by wzmocnić działanie skoncentrowanych składników, które znajdują się w kosmetyku. Bardzo dobrym pomysłem jest wykonanie krótkiego masażu już po aplikacji serum. Pozwoli to na jego równe rozprowadzenie oraz dotarcie nawet w trudno dostępne miejsca.

Odżywienie podczas snu

Sen to czas na regenerację organizmu. Warto jednak pamiętać, że regeneracji także potrzebuje skóra. W związku z tym powinno się ją odpowiednio odżywić i wypielęgnować jeszcze przed udaniem się na spoczynek. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do swojego życia wieczornej rutyny. To czas poświęcony wyłącznie pielęgnacji skóry twarzy. Z takiej rutyny słyną Koreanki, które mogą pochwalić się wyjątkowo piękną skórą. Ważnym elementem tej wieczornej pielęgnacji jest właśnie nałożenie dobrego serum, który odżywi oczyszczoną wcześniej skórę. Dzięki działaniu Estee Lauder Advanced Night Repair cera może w końcu zostać dobrze zregenerowana i wstępnie przygotowana na wyzwania kolejnego dnia. Nie można mieć przecież żadnych wątpliwości, że promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia powietrza, a nawet makijaż mogą negatywnie wpływać na stan skóry. Dlatego bardzo ważne jest, by nocą umożliwić jej odpowiednią odnowę. Dzięki temu będzie ona bardziej ujędrniona, lepiej nawilżona, miękka w dotyku i świeża. Dobre serum może także opóźnić procesy starzenia się skóry.