Z cerą naczyniową boryka się wiele osób. Jest to cera, która dość łatwo się czerwieni i widać przez nią naczynka. Poza tym jest to skóra , która łatwo reaguje na czynniki zewnętrzne, np. temperaturę czy wysiłek fizyczny. Jak zatem właściwie dbać o taką skórę?

Witamina C ważna dla skóry

Przede wszystkim skóra naczyniowa musi otrzymywać odpowiednią ilość witaminy C. Można ją oczywiście dostarczać doustnie, ale nie tylko. Na rynku dostępne są kremy i sera co twarzy zawierające duże ilości witaminy C. Świetnie sprawdzą się pod tym kątem The Ordinary – kosmetyki pielęgnacyjne. Witamina C, którą zawiera w składzie większość kosmetyków pielęgnacyjnych marki The Ordinary skutecznie uszczelnia naczynia krwionośne. Poza tym witamina C działa przeciwzapalnie oraz przeciwzmarszczkowo.

Ochrona przed słońcem

Skóra naczyniowa musi być skutecznie chroniona przed promieniami słonecznymi. Dobrze jest zatem stosować odpowiednie filtry przeciwsłoneczne. Jeśli chodzi o wybór filtrów przeciwsłonecznych znów pomóc może marka kosmetyków The Ordinary.

Oczyszczanie skóry

W pielęgnacji skóry naczyniowej nie można oczywiście zapomnieć o jej właściwym oczyszczaniu. Tylko dobrze oczyszczona skóra jest w stanie przyjąć składniki aktywne w procesie pielęgnacji. Warto jest tu zastosować zmywanie dwufazowe. Mycie dwufazowe pozwala na bardzo dokładne oczyszczenie twarzy i jest zarazem bezpieczne dla skóry. W pierwszej kolejności rozpuszczona powinna być wierzchnia warstwa makijażu za pomocą odpowiedniej emulsji, a następnie twarz umyta powinna zostać delikatnym żelem myjącym.