Aplikacja kremu na twarz wydaje się banalnie prosta. Nie każda kobieta robi to jednak prawidłowo. Jak powinno się nakładać krem do twarzy?

Nakładanie kremu połącz z masażem

Wszystkie kremy do twarzy wymagają właściwej aplikacji, by zadziałać skutecznie. Nie tylko pozwoli to na dokładne rozprowadzenie kosmetyku po skórze, ale również poprawi jego wchłanianie i wydłuży młodość skóry.

Krem do twarzy należy nakładać wraz z masażem, wykonując ruchy od brody do czoła oraz z zewnętrznej strony twarzy do jej wnętrza. Taki masaż poprawi elastyczność i sprężystość skóry, zmniejszając ryzyko tworzenia się zmarszczek.

W okolicy oczu krem do twarzy nakładamy delikatnymi ruchami lub lekko opukujemy nim skórę, by jej nie rozciągać. Krem warto także nakładać na szyję i dekolt. Należy wtedy wmasowywać go od obojczyków do podbródka.

Aplikuj krem opuszkami palców

Dla najlepszych rezultatów krem do twarzy należy nakładać opuszkami palców. Wtedy efekt masażu będzie optymalny.

Kremu nie powinno się rozmasowywać całymi dłoniami. Aplikacja może być niedokładna, a większość kosmetyku pozostanie na rękach, a nie na skórze.

Dobry krem to podstawa

Aby uzyskać najlepsze efekty, warto także dobrać odpowiedni krem do twarzy. Powinien być nawilżający i jednocześnie odpowiadać indywidualnym potrzebom cery, na przykład może mieć działanie normalizujące przetłuszczanie, łagodzące zaczerwienienia lub przeciwzmarszczkowe.

Dobry krem do twarzy nie musi kosztować dużo. Sprawdzone przez wiele kobiet kosmetyki można kupić już w cenie już od około 20 złotych.