Kula do kąpieli jest niewielkich rozmiarów przedmiotem, która jednak może stosunkowo dużo zmienić w trakcie dnia, który nie należy do najbardziej udanych. Za jej pomocą relaks staje się dużo łatwiejszy. Oto trzy przykłady, w jaki sposób wykorzystać taką kulę, aby choć na trochę zapomnieć o troskach, kłopotach czy ciążących obowiązkach.

Relaksująca kąpiel z kulą do kąpieli

Pierwszy i najbardziej oczywisty sposób to przygotowanie sobie relaksującej kąpieli. Taka kula połączona z gorącą wodą potrafi zdziałać cuda. Kiedy więc dzień staje się nieznośnie przytłaczający, warto przygotować wannę, napełnić ją ciepłą wodą i dodać trochę piany lub olejku eterycznego. Następnie wrzucić kulę do kąpieli. Już po chwili zacznie się uwalniać zapach, który zrelaksuje nawet najbardziej spięte ciało i umysł. Ważne jest to, aby kula całkowicie rozpuściła się w wodzie, co pozwoli w pełni wykorzystać jej potencjał. Kąpiel przygotowana? Czas zanurzyć się w wannie i odpocząć. To moment, który należy poświęcić tylko sobie i swojemu ciału. Poza samym leżeniem można także:

  • poczytać książkę;
  • puścić sobie ulubioną muzykę;
  • nadrobić zaległości serialowe,
  • zjeść coś dobrego, np. lody.
kula o kąpieli świąteczna

Medytacja z kulami do kąpieli

Jeśli relaksująca kąpiel z kulami do kąpieli to wciąż za mało, można pójść o krok dalej. Medytacja to świetny sposób na wyciszenie głowy, a przeprowadzona w otoczeniu ciepłej wody i pięknego zapachu zadziała podwójnie. Jak to zrobić? Na początek warto przygotować kąpiel z użyciem kuli do kąpieli tak jak w poprzednim punkcie i zanurzyć się w gorącej wodzie. Później dobrym pomysłem jest zamknięcie oczu i koncentracja się na swoim oddechu. Należy wdychać powietrze powoli i głęboko, wypuszczając je z równie spokojnym rytmem. Podczas takiej medytacji warto myśleć o swoim ciele, a także zwrócić uwagę na każdą jego część oraz to, co czuje się w danym momencie. Ważne jest to, aby nie oceniać swoich odczuć, tylko po prostu je obserwować z zainteresowaniem. Taka sesja z pięknie pachnącą kulą do kąpieli z manada.pl to doskonały prezent od siebie dla siebie.

Zakupy też potrafią zrelaksować

Ostatnia propozycja to najmniej oczywisty sposób, w jaki kule do kąpieli mogą kogoś zrelaksować. Okazuje się, że sporo osób uspokaja się i odzyskuje dobry humor podczas zakupów. Z tego względu samo planowanie i przygotowanie się do kąpieli może być bardzo przyjemne i kojące dla umysłu. Przeglądanie różnych kolorów i zapachów kul, wybieranie tych, które najlepiej odpowiadają potrzebom i preferencjom, to dobry sposób na redukcję stresu i napięcia.