Oryginalny utrwalacz do makijażu to fantastyczny kosmetyk, który używany jest nie tylko w profesjonalnych salonach kosmetycznych, ale również w domowych warunkach. Jak sama nazwa wskazuje produkt ten służy przede wszystkim do przedłużenia trwałości make-upu. Dobry fixer sprawi, że ulubiony makijaż utrzyma się w idealnym stanie przez wiele godzin.

Jaki utrwalacz makijażu wybrać?

Na półkach sklepowych bez żadnego większego problemu można znaleźć wiele kosmetyków tego typu -> sprawdź utrwalacze makijażu tutaj. Poszczególne preparaty różnią się między sobą nie tylko pojemnością i ceną, ale również trwałością, dlatego też warto rozejrzeć się za sprawdzonymi utrwalaczami do makijażu. Dobry fixer powinien zapewnić ochronę przed deszczem, silnym wiatrem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jeżeli chodzi o samą aplikację, to najlepszym wyborem będzie oczywiście poręczny spray do utrwalania makijażu.

Jak skorzystać z tego fantastycznego kosmetyku?

W pierwszej kolejności należy wyraźnie zaznaczyć, że utrwalacz do makijażu można użyć jedynie na starannie wykonanym make up. Wiele kobiet stosuje spray do utrwalania makijażu jako bazę pod makijaż co oczywiście jest dużym błędem. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim równomierne i dokładnie rozprowadzenie preparatu po twarzy. Tylko w ten sposób będzie można zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych dla oka plam i ścierania się makijażu. Szczególną uwagę należy zachować przede wszystkim w okolicy nosa i popękanych naczynek. Oryginalny utrwalacz makijażu najlepiej rozprowadzić po twarzy z odległości ok. 30-40 cm.