Żele antybakteryjne do rąk to podstawowe produkty używane w pielęgnacji rąk, stosowane w celu ich dezynfekcji. Warto wiedzieć przede wszystkim, jak w odpowiedni sposób dbać o higienę rąk, a także jak działają produkty takie jak żele do rąk.

Jak dbać o higienę rąk?

sylveco-oczyszczajacy-zel-do-rak

Czyste dłonie są bardzo ważne podczas codziennego funkcjonowania, dlatego warto wiedzieć, jak w odpowiedni sposób dbać o ich higienę. Spowodowane jest to głównie faktem, że na rękach mogą być przenoszone różnego rodzaju drobnoustroje, takie jak bakterie, wirusy albo grzyby. Istotne jest ich częste usuwanie z rąk, ponieważ dzięki temu można zapobiec przenoszeniu ich na różne inne części ciała, takie jak na przykład twarz, która jest najbardziej narażona na wnikanie tego rodzaju szkodliwych patogenów. Ręce trzeba czyścić przede wszystkim w sposób poprawny. Powinno to trwać co najmniej trzydzieści sekund. Jest to istotne z tego względu, że nigdy nie wiadomo, czy miało się kontakt z jakąś osobą chorą. Dlatego warto profilaktycznie czyścić ręce.

Jak działa żel do rąk?

Najczęściej używanymi produktami do higieny rąk są różnego rodzaju żele antybakteryjne. Żel antybakteryjny to taki preparat, który umożliwia przeprowadzenie w odpowiedni sposób procesu dezynfekcji rąk. Powinien być on przede wszystkim skuteczny, a także efektywny, aby usunąć z ciała człowieka wszystkie patogeny. Antybakteryjny żel do rąk to przede wszystkim produkt używany zawsze wtedy, gdy człowiek nie ma dostępu do wody i mydła, aby móc w tradycyjny sposób umyć ręce. Tego rodzaju produkty przydatne są także podczas podróży oraz w pracy, czyli w miejscach kontaktu z bardzo dużą liczbą różnych osób. Każdy żel do rąk posiada szereg pozytywnych właściwości. Przede wszystkim produkty tego rodzaju wykazują działanie:

  • wirusobójcze,
  • bakteriobójcze,
  • grzybobójcze,
  • odkażające,
  • antyseptyczne.