Wielu kobietom wydaje się, że wykonanie profesjonalnego makijażu musi być bardzo czasochłonne i trudne. Tymczasem okazuje się, że warto znać kilka przydatnych sztuczek, by naprawdę efektowny makeup wykonać w krótkim czasie i bez większego nakładu pracy.

Tylko kosmetyki wysokiej jakości

ARDELL-Mega-Volume-rzesy

Niezależnie od tego, czy chodzi o sztuczne rzęsy, czy też o używany puder czy cień do powiek, warto wybrać kosmetyki, które pochodzą od uznanych producentów. Tylko wtedy zyskuje się pewność, że cała praca nie pójdzie na marne, a wykonany makijaż będzie odpowiednio trwały. Niestety, w drogeriach nie brakuje produktów niskiej jakości, które już po krótkim czasie od nałożenia wyglądają zwyczajnie nieestetycznie. Chcąc kupić kosmetyki do makijażu z wyższej półki, trzeba niestety przygotować się na spory wydatek finansowy. W takim przypadku ma się jednak świadomość, że zakupione produkty odwdzięczą się ponadprzeciętną wytrzymałością i jakością.

By oko wyglądało naprawdę efektownie

Większość uznanych makijażystek z pewnością potwierdzi, jak ogromną rolę odgrywa odpowiednio wykonany make up oka. Tutaj zdecydowanie warto zainwestować w przyklejane rzęsy, które podkreślają zalety kobiecej urody, a także wydobywają z niej to, co najlepsze. Rzesy sztuczne kupić można praktycznie w każdej drogerii, warto jednak wybrać te, które cieszą się uznaniem użytkowniczek. Jeszcze do niedawna sztuczne rzęsy kojarzone były z kiczem i tandetą, na szczęście obecnie się to zmienia i coraz więcej kobiet nie wyobraża sobie bez nich wieczorowego makijażu. I słusznie – pomalowanie w ten sposób oka przy pomocy zwykłego tuszu do rzęs może okazać się wręcz niemożliwe. Przyklejenie rzęs jest o wiele szybsze i łatwiejsze, a efekt końcowy naprawdę potrafi zachwycić. Przyklejane rzęsy są trwałe i z pewnością wytrzymają na oku przez cały wieczór.