Święta Bożego Narodzenia nieubłaganie przypominają nam, że kolejny rok zleciał w oka mgnieniu. Nie da się ukryć, że czas świąteczny jest jednak jednym z najmilszych okresów w ciągu całego roku. Wiele osób już pierwszego grudnia z niecierpliwością zaczyna odliczać do świąt. Zdobią mieszkania dekoracjami świątecznymi, ubierają pierwsze choinki i wyciągają kubki z wesołymi mikołajami. W ostatnich latach zaobserwować można również nowy trend, jakim są adwentowe kalendarze z próbkami kosmetyków.

Czym jest kalendarz adwentowy z kosmetykami?

Wiele firm kosmetycznych od kilku lat pragnie odliczać do świąt ze swoimi klientami, a przy okazji na tym zarobić. Nie bez kozery produkują oni coraz to więcej kosmetycznych kalendarzy adwentowych, które działają na identycznej zasadzie co klasyczne kalendarze, tylko zamiast słodkiej czekoladki w okienku znaleźć można jakiś produkt do pielęgnacji czy makijażu. Zazwyczaj są to kosmetyki w wersji miniaturowej, choć zdarzają się również pełnowymiarowe produkty.

Gdzie kupić kalendarze adwentowe 2020?

Już od początku jesieni w sklepach internetowych pojawiają się pierwsze oferty na zakup kosmetycznych kalendarzy adwentowych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę firmy, która nas interesuje i sprawdzić, czy oferuje ona w tym roku tego typu wyrób. Jeśli ktoś jest prawdziwym fanem testowania nowych kosmetyków, z pewnością powinien zaopatrzyć się w kalendarz kosmetyczny ulubionej marki.