Ciągłe łuszczenie się naskórka na skórze głowy to schorzenie niezbyt przyjemne, ale bardzo popularne i nazywa się łupież. Objawy łupieżu nie są zaraźliwe, ale są bardzo uprzykrzające życie i nieestetyczne. Pozbycie się tego problemu jest łatwe, wystarczy tylko zastosować odpowiedni środek medyczny lub szampon. Przykładem takiego produkty może być mediket plus.

Gdzie szukać preparatów na łupież?

Preparaty na łupież to oferta drogerii i aptek. Wszystko zależy od faktu jak duże jest schorzenie. W drogeriach kupić można szampony przeciwłupieżowe, które tylko zaleczają łupież i działają na chwilę, lub są odpowiednie w jego lekkich formach. Gdy problem się nasila a świąd skóry głowy jest potężny, wtedy najlepiej jest sięgnąć po preparat z apteki. Mediket plus to przykład szamponu o właściwościach leczniczych, który pomaga w walce ze świądem, łojotokiem oraz z łupieżem.

Właściwości szamponu

Szampon nie ma w swoim składzie sztucznych barwników, parabenów i jest przebadany dermatologicznie. Posiada w swoim składzie, między innymi, pirokton olaminy (Octopirox), który wpływa na zapobieganiu nadmiernego namnażaniu się bakterii i drożdżaków. Natomiast substancja taka jak klimbazol ma działanie przeciwgrzybicze. Korzystając z mediketu plus już po kilku aplikacjach widać, jak bardzo jest on skuteczny. Dodatkowo preparat odznacza się miłym zapachem i bardzo dobrą konsystencją, którą bez problemu można rozprowadzić po skórze głowy.
Jest to idealny ratunek, gdy nie wiadomo już jak przeciwdziałać łupieżowi.