Obecnie kobiety mają do wyboru przeróżne produkty pielęgnacyjne. Mogą postawić na naturalną pielęgnacje albo na zaawansowane technologicznie kremy, które niekiedy potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Coraz więcej również wiadomo na temat tego, jak działa nasza skóra oraz jak powinno się o nią prawidłowo dbać. Warto poznać te zasady, niezależnie od wieku, w jakim się jest.

Pielęgnacja buzi – jak powinna wyglądać?

Pierwszym krokiem w pielęgnacji, zawsze powinno być jej dogłębne oczyszczenie. Oznacza to, że przynajmniej raz dziennie należy użyć produktu myjącego. Dogłębnemu oczyszczaniu skóry służą również peelingi. Jeśli chodzi o zmywanie buzi, najbardziej muszą przyłożyć się do tego panie, które na co dzień stosują makijaż. Zwykły żel czy płyn micelarny mogą w tym celu nie wystarczyć. Lepiej użyć na przykład oleju – może być to nawet oliwa z oliwek, którą ma się w kuchni. W następnej kolejności należy przywrócić buzi jej naturalne pH – stosując tonik lub hydrolat. Dopiero potem warto nakładać serum a na to krem.

Jak często sięgać po peeling do twarzy?

Warto pamiętać, że nie należy zbyt często sięgać po peeling. Mimo, że takie produkty jak peeling do twarzy z Drogeria.pl są bardzo dobrym bodźcem dla naszej skóry, to jednak przy zbyt częstym stosowaniu możemy negatywnie wpłynąć na stan cery. Z peelingu do twarzy wystarczy korzystać mniej więcej raz na dwa tygodnie. Osoby mające wrażliwą cerę nie powinny korzystać z gruboziarnistych peelingów, a raczej winny stawiać na te na bazie enzymów.

Prosty sposób na domowe peelingi do ciała

Peelingować powinno się nie tylko twarz ale także pozostałe części ciała. Z łatwością można wykonać taki kosmetyk samodzielnie. Wystarczy do żelu pod prysznic dodać zmielone ziarna kawy. To doskonale pobudza krążenie i redukuje cellulit.