Keratynowe prostowanie włosów to popularna metoda, która nadaje im piękny, gładki wygląd. Po takim zabiegu niezwykle istotne jest odpowiednie dbanie o włosy, aby utrzymać ich kondycję i efekt prostowania na dłużej.

Jak postępować po keratynowym prostowaniu

Kluczowe kroki w pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu:

  1. Delikatne mycie: Wybierz szampon bez siarczanów i parabenów, który będzie łagodny dla włosów po keratynowym prostowaniu. Unikaj produktów zawierających SLS (sodium lauryl sulfate), które mogą zmywać keratynę z włosów.
  2. Intensywna odżywka: Zastosuj odżywkę odbudowującą, bogatą w składniki odżywcze, takie jak proteiny keratyny, oleje roślinne i witaminy. To pomoże nawilżyć i wzmocnić włosy, przywracając im utraconą keratynę.
  3. Regenerująca maska: Regularnie stosuj głęboko odżywiającą maskę do włosów po keratynowym prostowaniu. Maska odbudowująca naprawi uszkodzenia, zapewni intensywne nawilżenie i przywróci gładkość i blask.
  4. Unikaj gorących narzędzi do stylizacji: Ogranicz używanie prostownicy, lokówki i suszarki do włosów, które mogą przyczyniać się do osłabienia keratyny i wysuszenia włosów. Jeśli musisz użyć takich narzędzi, zastosuj spray termoochronny, aby chronić włosy przed wysoką temperaturą.
  5. Chronienie przed wilgocią: Włosy po keratynowym prostowaniu są bardziej podatne na działanie wilgoci, które może spowodować skręcanie się i puszenie. Stosuj serum wygładzające lub kremy do stylizacji, które utrzymają gładkość i zapobiegną efektowi „frizz”.
  6. Regularne wizyty u fryzjera: Pamiętaj o regularnym przycinaniu końcówek włosów, aby utrzymać ich zdrowy wygląd. Wizyty u fryzjera co 6-8 tygodni pozwolą utrzymać efekt keratynowego prostowania i zadbać o kondycję włosów.

Więcej możesz dowiedzieć się na – https://bellita.pl/po-keratynowym-prostowaniu-wlosow.

kosmetyki do włosów po keratynowym prostowaniu

Kosmetyki utrwalające gładkość i blask po keratynowym prostowaniu

Kosmetyki utrwalające gładkość i blask po keratynowym prostowaniu są niezbędne, aby utrzymać efekt prostowania przez dłuższy czas. Serum wygładzające jest idealnym rozwiązaniem, tworzącym niewidoczną warstwę ochronną na włosach, zapobiegającą puszeniu się i skręcaniu. Spraye utrwalające nadają włosom blask i zapewniają długotrwałe utrzymanie prostych, lśniących pasm. Kremy do stylizacji z formułą antyfrizz pomagają kontrolować niesforne włosy i minimalizują efekt „frizz”. Produkty termoochronne chronią włosy przed działaniem wysokiej temperatury podczas używania prostownicy czy suszarki do włosów. Dodatkowo, olejki wygładzające dodają połysku i wygładzają powierzchnię włosów. Dzięki tym kosmetykom, włosy po keratynowym prostowaniu zachowują swoją gładkość, blask i piękny wygląd przez dłuższy czas.