Wybranie porządnych klipsów do paznokci to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby utrzymać je w idealniej czystości i prawidłowo z nich korzystać. Oryginalne klipsy do paznokci jak powszechnie wiadomo są akcesoriami wielokrotnego użytku, dlatego też tym bardziej warto o nie dbać.

Jak używać?

W pierwszej kolejności należy delikatnie spiłować pierwszą warstwę lakieru hybrydowego. Następnie waciki kosmetyczne należy nasączyć acetonem i dokładnie owinąć paznokcie. Po tym zadaniu klipsy należy przypiąć i docisnąć w taki sposób, aby idealnie przylegały do paznokci. Klipsy wraz z wacikami można zdjąć po około 15 minutach. Jeżeli na paznokciach są resztki lakieru hybrydowego, to można usunąć je drewnianym patyczkiem albo specjalnym kopytkiem. Dobrym pomysłem jest także wyrównanie płytki paznokcia. W zadaniu tym pomóc mogą bloczki polerskie. Nie można zapominać również o tym, aby zadbać nie tylko o płytkę paznokci, ale również o naskórki. Dobrym pomysłem jest nasmarowanie skórki specjalną oliwką.

Jaki aceton wybrać?

Klipsy do przedłużania paznokci spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy postawi się na odpowiednie preparaty. Przy usuwaniu hybrydy najważniejszą rolę odgrywa oczywiście aceton. Godne polecenia są preparaty, które odżywiają skórę i co najważniejsze nie wysuszają jej. Najlepszym wyborem jest aceton, który doskonale natłuszcza i nawilża skórę. Wysokiej jakości aceton powinien posiadać w swoim składzie lanolinę. Jest to najlepszy wybór dla osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o popękanych i wysuszonych acetonem płytkach.