Pielęgnacja włosów jest obecnie sporym wyzwaniem dla kobiet. Każdego dnia włosy narażone są na działanie czynników atmosferycznych, które niszczą ich strukturę i negatywnie wpływają na kolor. Mowa tutaj o działaniu słońca, wiatru, deszczu, mrozu oraz o niesprzyjających warunkach wewnątrz pomieszczeń (np. ogrzewanie czy klimatyzacja). Bardzo często po długiej zimie czy upalnym lecie włosy stają się suche, elektryzują się, puszą, stają się łamliwe i pozbawione blasku.Aby uniknąć tych przykrych skutków warto zaopatrzyć się w kilka kosmetyków dobrej jakości, które nie tylko będą dostosowane do rodzajów naszych włosów, ale również do pory roku.

Najpopularniejsze kosmetyki do pielęgnacji włosów Kerastase

Takie rozwiązanie oferuje znana marka Kerastase. Kosmetyki Kerastase to szereg produktów do codziennej pielęgnacji (szampony, odżywki, maski), ale również seria produktów dedykowanych określonym problemom, które przynoszą szybkie i często spektakularne efekty.

Najchętniej wybieranymi produktami wśród kosmetyków Kerastase są szampony i odżywki wzmacniające strukturę włosów, zapobiegające ich łamliwości oraz te, które pobudzają włosy do wzrostu zwiększając jednocześnie ich gęstość i objętość.

Skład produktów ma znaczenie

Odkryciem roku są produkty, które chronią włosy przed działaniem suszarki, prostownicy czy innych urządzeń do stylizacji. Dzięki zawartości komórek macierzystych takich roślin jak szarotka alpejska czy imbir lekarski, kosmetyki Kerastase wzmacniają włosy, chronią je przed utratą gęstości i zmniejszają ryzyko ich nadmiernego wypadania. Włosy zyskują połysk, są miękkie, sprężyste i jedwabiste w dotyku.

W wielu produktach Kerastase znajdziemy kwas hialuronowy, który ma dobroczynny wpływ na nasze cebulki, pobudza je do wzrostu, sprawiając, że włosy stają się sprężyste i bardziej gęste.

Produkty Kerastase to seria wyspecjalizowanych kosmetyków do każdego rodzaju włosów, dzięki której nasze włosy będą czuć się bezpiecznie przez okrągły rok. Podstawowymi składnikami marki Kreastase są dobroczynne zioła i inne rośliny, które znane są od dziesięcioleci ze swoich nadzwyczajnych właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych.