Szampon stanowi jeden z najważniejszych produktów w codziennej pielęgnacji włosów. Oczyszcza skórę głowy z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, odświeża włosy oraz pomaga zadbać o ich zdrowy wygląd. Dla osób szczególnie wymagających zaleca się szampony nawilżające, które dodatkowo odżywiają włosy i zapobiegają ich nadmiernemu przesuszaniu. Jak wybrać szampon o właściwościach nawilżających oraz dlaczego warto stosować ten rodzaj kosmetyków?

Zalety szamponów nawilżających

Stosowanie normalnych szamponów może powodować nadmierne przesuszanie włosów, przez co są one matowe, łamliwe i bardziej narażone na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Ryzyko przesuszenia włosów wzrasta w przypadku stosowania szamponów z silnymi detergentami lub pominięcia odpowiedniego odżywienia w pielęgnacji włosów. Aby je zmniejszyć, możemy sięgnąć po szampony z łagodniejszymi detergentami, zadbać o odpowiednią technikę mycia włosów lub korzystać z masek i odżywek o właściwościach nawilżających. W niektórych przypadkach może to jednak okazać się niewystarczające.

Szampony nawilżające:

  • delikatnie oczyszczają skórę głowy z nadmiaru sebum bez ryzyka jej podrażnienia,
  • zabezpieczają włosy przed nadmiernym przesuszaniem, również na skutek stylizacji,
  • wygładzają włosy i zapewniają im dodatkowe odżywienie,
  • często posiadają hipoalergiczną formułę, która delikatnie pielęgnuje skórę głowy.

Szampon nawilżający (kupisz tutaj) stanowi wyłącznie jeden z wielu kroków do prawidłowej pielęgnacji włosów. Aby zadbać o zdrową skórę głowy oraz dobrą kondycję włosów warto zdecydować się na kompleksową pielęgnację z użyciem profesjonalnych kosmetyków. W prawidłowym odżywieniu włosów pomogą maski, odżywki oraz pełnowartościowe wcierki do skóry głowy.

Jak wybrać szampon nawilżający?

Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów szamponów kierowanych do włosów suchych i zniszczonych. Szukając odpowiedniego produktu dla swoich potrzeb należy przede wszystkim zwrócić uwagę na skład. Szampon nawilżający nie powinien zawierać silnych detergentów (tzw. SLS-ów), które przy dłuższym stosowaniu intensywnie wysuszają włosy i skórę głowy, a także mogą powodować podrażnienia.

Szampony do włosów suchych powinny zawierać składniki o działaniu nawilżającym i regenerującym, takie jak kwasy tłuszczowe, naturalne oleje i olejki, masło shea czy D-Panthenol. Pomogą one dodatkowo odżywić włosy podczas mycia oraz neutralizują wysuszające działanie detergentów myjących. Wybierając idealny szampon nawilżający warto testować różne produkty i substancje aktywne, aby przekonać się, które z nich najlepiej sprawdzają się na włosach.