Henna na włosy stała się niezwykle popularna, szczególnie w salonach kosmetycznych. Nic w tym dziwnego. Wbrew pozorom składnik ten jest naprawdę świetną alternatywą dla tradycyjnych farb i barwników. Co warto wiedzieć o zastosowaniu i właściwościach henny na włosy?

Henna do włosów i jej wykorzystanie

Oczywiście sama nazwa wskazuje na to, że za pomocą henny farbuje się włosy. Jednak ma ona także wiele innych zastosowań. Najczęściej jest wykorzystywana właśnie w salonach fryzjerskich, głównie do farbowania włosów. Jednak kobiety bardzo często decydują się także na zabieg modelowania brwi za pomocą henny. Ma ona celu nadanie brwiom odpowiedniego koloru, który będzie pasował do włosów. Oprócz tego, z henną spotkać się można także nad polskim morzem. Wydawać by się to mogło dziwne, ale wcale takie nie jest. Za pomocą henny wykonuje się tak zwane 2 tygodniowe tatuaże. Chyba większość osób spotkała się z tym zjawiskiem. Najczęściej to właśnie małe dzieci chcą udekorować swoje ciało w ten sposób, aby mogły poczuć się dorosłe.

Właściwości henny do włosów

Czy henna do włosów jest naprawdę mniej szkodliwa niż zwykłe farby? Zdecydowanie tak. Jest to bowiem w 100 procentach naturalny barwnik który pozyskiwany jest z tropikalnej rośli o nazwie lawsonia bezbronna. Henna w żaden sposób nie wpływa na uszkodzenie struktury włosa. Zawiera ona w swoim składzie witaminy oraz błonnik i cynk, które skutecznie odżywiają nawet bardzo zniszczone włosy. Dlatego tez farbowanie włosów z użyciem henny stało się takie popularne. Należy tylko pamiętać o tym, że efekt po farbowaniu włosów z wykorzystaniem henny będzie utrzymywał się na włosach zdecydowanie krócej niż zwykła farba.

Jak powstaje farba z dodatkiem henny? Warto tutaj zaznaczyć, że henna sama w sobie ma pomarańczową barwę. Zatem, aby można było uzyskać wymarzony kolor włosów, konieczne jest odpowiednie dodanie barwników. Jednak nie należy tutaj obawiać się o skład takich farb. Producenci starają się bowiem o to, aby produkty te były jak najbardziej naturalne, dlatego też dodają do farb tylko sprawdzone dodatki.