Kompletując wyprawkę dla noworodka, nie wolno zapominać o kosmetykach. Są one bardzo ważne, bo dzięki nim już od pierwszych dni życia można poprawnie pielęgnować wyjątkowo delikatną skórę maluszka. Jakie kosmetyki Mustela powinny znaleźć się w wyprawce?

Krem do przewijania


Absolutny must have w każdej wyprawce to krem do przewijania, który zmniejszy ryzyko pojawiania się odparzeń. Zadaniem kremu jest oddzielanie delikatnej skóry dziecka od moczu i kału, który jest dla niej toksyczny i może wywoływać poważne podrażnienia. Oczywiście podstawą higieny jest jak najczęstsza wymiana pieluszki na czystą, ale czasami nie jest to możliwe. Nawet najbardziej troskliwy rodzic nie jest w stanie za każdym razem zmienić pieluszki od razu po jej zmoczeniu. Stąd ważne jest używanie kosmetyków Mustela przeznaczonych do pielęgnacji skóry pupy, które skutecznie chronią przed odparzeniami i wspomagają ich gojenie, jeśli już jakieś się zrobiły.

Emulsja do kąpieli


W przypadku najmłodszych dzieci szczególnie dobrze sprawdzają się emulsje do kąpieli. Mają one działanie nawilżające, więc najczęściej po ich użyciu nie ma potrzeby sięgania po balsam do ciała. Emulsje są delikatniejsze niż płyny do mycia i nie pienią się. W związku z tym jest mniejsze ryzyko, że piana przestraszy maluszka. Dobrą emulsją do kąpieli można umyć całe ciało dziecka, łącznie z głową. To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku noworodków i młodszych niemowląt, dla których kąpiel może jeszcze być stresem. Emulsja skróci czas niezbędny do wykonania pełnej kąpieli. Polecamy: https://www.aptekagalen.pl/mustela