Niegdyś stosowanie kwasu glikolowego było możliwe tylko w specjalnych salonach, jednak wraz z rozwojem przemysłu kosmetycznego, zaczęto produkować toniki z kwasem glikolowym do samodzielnego użytku. Wiele osób nie wierzy we właściwości, jakie cechują kosmetyki z kwasem glikolowym, bądź zwyczajnie boi się ich używać. Niemniej jednak, tego typu tonik z kwasem glikolowym to jeden z najlepszych pomysłów branży kosmetycznej, potrafiący sprawić prawdziwe cuda.

Czym właściwie jest kwas glikolowy?

Kwas glikolowy to najefektywniejszy kwas złuszczający na rynku, wytwarzany z trzciny cukrowej. Można go używać niezależnie od typu cery, a dzięki bardzo malutkim cząsteczkom w składzie, doskonale przyjmie się on przez każdą skórę. Jest to substancja, która odmłodzi i upiększy nawet najbardziej zniszczoną powierzchnię.

Właściwości kosmetyków z kwasem glikolowym

Właściwości kwasu glikolowego różnią się w zależności od jego stężenia w danym kosmetyku. Najsłabsze toniki i kremy skutecznie odnawiają, nawilżają i regenerują skórę. Są też produkty o wyższym, ponad dwudziestoprocentowym stężeniu kwasu. Poleca się je osobom o niezwykle zniszczonej, bądź przetłuszczonej skórze, ponieważ oczyszczają one skórę mocniej, niż niejeden peeling. W salonach kosmetycznych stosuje się również kosmetyki składające się z kwasu glikolowego nawet w siedemdziesięciu procentach. Usuwają one nawet największe podrażnienia, a skóra po zabiegu jest jak nowo narodzona, jednak stosowanie tak silnych kosmetyków glikolowych bez nadzoru profesjonalisty jest bardzo niebezpieczne.

Czego spodziewać się po dłuższym czasie od zakończenia zabiegu?

Toniki, czy inne produkty z kwasem glikolowym, mogą wywołać tymczasowe pogorszenie stanu skóry, a nawet wysypkę. Jednak jest to jedynie stan przejściowy, a stosowanie tego typu kosmetyków w ostatecznym rozrachunku skutkuje odnową, oczyszczeniem, poprawą koloru i wyrównaniem skóry twarzy. Co więcej, zwykle dochodzi także do spłycenia zmarszczek i blizn wywołanych trądzikiem, a skóra pozostaje idealnie nawilżona i gładka.