Gęste włosy to marzenie wielu osób, które nie mogą pochwalić się takim walorem. Jest to właściwie najważniejsza cecha włosów, gdyż na nic zda się ich piękny kolor czy zdrowie kiedy jest ich po prostu mało. Jeśli włosy są rzadkie z natury, nie da się wiele na to poradzić, ale jeśli przyczyną ich małej ilości jest przerzedzenie, jak najbardziej są szanse na zagęszczenie czupryny.

Powstrzymać wypadanie

Kluczowe dla zatrzymania i odzyskania gęstości włosów jest oczywiście zahamowanie ich nadmiernego wypadania, z czym problem ma mnóstwo osób.

Warto przy tym działać szybko i sięgnąć po naprawdę dobry preparat na wypadanie włosów, gdyż strata wielu włosów dziennie może spowodować znaczne przerzedzenie czupryny w krótkim czasie. I choć utracone włosy w większości przypadków da się odzyskać, to przecież trzeba będzie czekać długo, aż nowe włosy odrosną na tyle, że istotnie zagęszczą czuprynę.

Na najlepsze skutki można liczyć, stosując preparaty do wcierania w skórę głowy i wmasowując je systematycznie każdego dnia – raz lub nawet dwa razy dziennie, zależnie od zaleceń producenta.

Pobudzić odrost włosów

Czasami już same takie działania wystarczają, by spowodować odrost utraconych włosów, ale można dodatkowo stymulować to zjawisko. Służą temu specjalne preparaty na odrost włosów, często łączące w sobie takie działanie z hamowaniem wypadania, ale nie tylko.

Warto też udać się do trychologa, specjalisty od włosów, który sprawdzi, czy w skórze są uśpione cebulki włosów i poradzi, jak pobudzić je do produkcji włosów.