Już w starożytności ludzie zdawali sobie sprawę z tego, jak istotną sprawą jest dbanie o włosy. W egipskich papirusach można znaleźć wiele kapłańskich receptur na wzmocnienie i porost włosów. Na szczęście dzisiaj z powodzeniem można zadbać o włosy bez porady kapłana. Sklepowe półki uginają się od kosmetyków dzięki, którym pielęgnacja włosów jest niezwykle łatwa i skuteczna. 

Profilaktyka w pielęgnacji włosów

peeling

Z pozoru proste zadanie, jakim jest pielęgnacja włosów, powiedzie się tylko wtedy, gdy będzie się przestrzegać podstawowych zasad. Trycholodzy zalecają systematyczny peeling skóry głowy, umiarkowane używanie odżywek i szamponów, a także zrezygnowanie z suszarek. Kosmetyki do włosów powinny być pozbawione związków, które działają wyniszczająco. Wielokrotnie można spotkać się z sytuacją, w której odżywka do włosów zawiera szkodliwe środki spieniające. Przed wybraniem szamponu lub odżywki, należy dokładnie sprawdzić ich skład. Dobrym wyborem jest keratyna do włosów dostępna na byhealth.pl, ponieważ składa się z białka, które buduje strukturę włosa i nie zawiera dodatków.

Domowe sposoby odżywiania włosów

Nie wszystkie kosmetyki do włosów trzeba kupować. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest domowy peeling do skóry głowy, który można przygotować cukru trzcinowego i soku aloesowego. Szampon do włosów w domowych warunkach można przygotować na bazie oliwy, miodu i sody oczyszczonej. Do przyrządzenia skutecznej odżywki wystarczy mleko i odrobina drożdży. Warto pamiętać, że wszystko do włosów przenika, dlatego ważna jest racjonalna pielęgnacja.