W dzisiejszych czasach dużo kobiet boryka się z różnego typu problemami dermatologicznymi. Jednym z nich jest cera naczynkowa, która sprawia, że na skórze twarzy często widoczne są zaczerwienienia, a ona sama podatna jest na podrażnienia i warunki atmosferyczne. Zdrowa i świeżo wyglądająca cera jest natomiast podstawą dobrego samopoczucia i doskonałą wizytówką. Co powinno obowiązkowo znaleźć się w kosmetyczce osób z taką dolegliwością? Zapraszamy do lektury poniższego teksu!

Krem do cery naczynkowej to podstawa

Częstą przyczyną pojawiających się na skórze twarzy żyłek i ich pękania jest zły dobór kremu. Dlatego warto monitorować własny organizm i wiedzieć czego potrzebuje. Dobry krem na naczynka powinien cechować się dużą ilością składników wzmacniających naczynka, takich jak: wyciąg z kasztanowca, arnikę górską, ruszczyk kolczasty, nagietek, żurawiną, miłorząb japoński, kwas hialuronowy, diosminę, hesperydynę oraz witaminę C. Posiadanie wrażliwej cery wymaga wnikliwego sprawdzania składów kupowanych kosmetyków.

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Kremy do cery naczynkowej to bardzo ważny składnik codziennej pielęgnacji, jednak nie wolno zapominać o innych jej częściach. Skóra naczynkowa wymaga codziennego mycia 2 razy dziennie z użyciem delikatnych produktów. Należy także pamiętać, by nie używać do tego ciepłej lub gorącej wody. Innymi produktami, których należy się wystrzegać są wszelkiego rodzaju peelingi. Dodatkowo, bardzo istotne jest o stosowanie kremów z filtrem UV nie tylko latem.