W tych czasach wygląd zewnętrzny odgrywa dużą rolę w życiu człowieka. W pierwszej kolejności jedną z cech wyglądu, na którą zwraca się dużą uwagę, są włosy. Niektórzy z nas obdarzeni zostali pięknymi i zdrowymi włosami, inni muszą się o to bardziej postarać. Nie tylko geny grają tu ważną rolę, ale też stres, zanieczyszczenia środowiska lub zła dieta pogarszają stan naszych włosów. Jednakże możesz sprawić, aby Twoje włosy zyskały na wyglądzie i wypróbować odpowiednie dobraną odżywkę. 

W zależności od potrzeb odżywki do włosów można podzielić na takie, które stosuję się na skórę głowy oraz na długość włosów.

Odżywki do skóry głowy stosujemy, kiedy chcemy:

  • Pobudzić włosy do wzrostu oraz je zagęścić
  • Zapobiec wypadaniu włosom
  • Wzmocnić cebulki włosów

Odżywki na długość włosów stosujemy, kiedy chcemy:

  • Sprawić, aby nasze włosy nie puszyły się oraz były lśniące
  • Nawilżyć swoje włosy oraz je wygładzić
  • Ułatwić ich rozczesywanie 
  • Ochronić pofarbowane włosy
odżywka do włosów

W dobraniu odżywki ważna jest również równowaga PEH, jest to skrót od proteiny, emolienty i humektanty. Są to grupy składników, które powinny być dostarczane naszym włosom. Możemy je znaleźć właśnie w odżywkach do włosów lub w produktach spożywczych.

Dziś odżywki do włosów możemy zakupić nawet nie ruszając się z domu, czyli w sklepach internetowych np. na ByHealth.pl. Mamy tam możliwość przeczytania opinii i wybrania odżywek wartych uwagi. Dobre odżywki do włosów można zakupić również w sklepach stacjonarnych. Jednak nieważne jest gdzie zakupicie swoją odżywkę, najważniejsze jest, aby pomogła wam rozprawić się z problemami dotyczącymi Waszych włosów. Ze względu na szeroki wybór, na pewno uda Ci się znaleźć odżywkę odpowiednią dla Twojego rodzaju włosów.