Kolagen to jedno z najważniejszych białek strukturalnych ludzkiego organizmu – substancja ta odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie jędrności i sprężystości tkanek, bierze także udział w procesie gojenia ran i regeneracji blizn.  

Kolagen w kosmetyce

kolagen do twarzy

Kolagen to jeden z najważniejszych składników budulcowych organizmu – warto pamiętać o tym, że już około 25 roku życia jego produkcja spada, powodując widoczne i stosunkowo szybko postępujące zmiany. Kolagen przyjmowany z zewnątrz może występować pod różnymi postaciami – wybór konkretnej formy przyjmowania kolagenu powinien zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji każdej osoby.

Na rynku można znaleźć między innymi kolagen w postaci shotów,  którego zadaniem jest nie tylko poprawa wyglądu skóry, ale także wzmocnienie stawów oraz tkanek łącznych organizmu. Oprócz suplementów doustnych w kosmetyce można spotkać także kolagen na twarz w formie zastrzyków – miejscowe iniekcje pozwalają na niemal natychmiastową redukcję blizn i przyczyniają się do wygładzenia linii twarzy. Wiele osób decyduje się także na zakup kosmetyków z kolagenem, których zadaniem jest odbudowa i ochrona skóry. Kolagen do twarzy w formie kremu może okazać się idealną alternatywą dla inwazyjnych zabiegów kosmetycznych czy doustnej suplementacji.

Krem z kolagenem – na co zwrócić uwagę?

Kolagen do twarzy w formie kremu to produkt, na który decyduje się coraz więcej osób – podczas wyboru i stosowania kosmetyków tego typu warto pamiętać jednak o przestrzeganiu kilku bardzo ważnych zasad.  Pierwszą istotną kwestią okaże się między innymi systematyczność – regularne stosowania skutecznej i sprawdzonej pielęgnacji umożliwi uzyskanie pożądanych efektów i przyczyni się do znacznej, a co najważniejsze trwałej poprawy stanu skóry. Warto pamiętać także o tym, że skuteczny kolagen na twarz powinien być aplikowany nie tylko w formie kremu – produkty takie jak maseczki, peelingi czy żele do mycia zawierające kolagen zwiększą skuteczność i trwałość całej kuracji.

Krem z kolagenem powinien cechować się także naturalnym i bezpiecznym składem, który zminimalizuje ryzyko wystąpienia alergii i potencjalnie niebezpiecznych podrażnień skóry.