Podczas wybierania kremu do twarzy należy zwracać uwagę na olbrzymią ilość jego cech, takich jak producent, wielkość opakowania czy też substancje uczulające. Nie da się jednak ukryć, że zdecydowanie najważniejszą sprawą jest to, aby krem miał w sobie zawarte odpowiednie substancje pozytywnie oddziałujące na skórę. Ostatnimi czasy bardzo popularny w kosmetykach tego rodzaju stał się kwas azelainowy. Czym jest ta substancja i dlaczego kremy do twarzy z kwasem azaleinowym cieszą się tak dużym powodzeniem?

Czym jest kwas azelainowym?

kwas azelainowy krem

Zanim przejdzie się do tego, dlaczego krem z kwasem azelainowym cieszy się tak dużą popularnością, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba tego, czym ta substancja tak w ogóle jest i czym się konkretnie charakteryzuje.
Kwas azelainowym to substancja, która zaliczana jest do nasyconych kwasów dikaroboksylowych. Jest to bardzo prosta cząsteczka, która składa się wyłącznie z atomów węgla, wodoru i tlenu. Jak się jednak okazuje, ta dość prosta formuła rewelacyjnie sprawdza się w przypadku stosowania jej w kosmetykach. Kwas azelainowy w kremie powinien być obecny w stężeniu około 15-20%, dzięki czemu będzie mógł przynosić możliwie najlepsze efekty działania. Jakie konkretnie?

Jak działa krem z kwasem azelainowym?

Skoro już wiadomo, czym jest kwas azelainowym, warto się teraz dowiedzieć, jakie działanie mają kremy, które będą go zawierały. Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba, że krem tego rodzaju ma bardzo dobre działanie przeciwbakteryjne. Jest on w stanie ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii, a także w dużej mierze je wyeliminować. Dzięki temu możliwe jest zminimalizowanie miejsc objętych stanem zapalnym na skórze.

Jeśli jednak dojdzie już do stanu zapalnego, krem z kwasem azelainowym jest w stanie wspomóc skórę w procesie regeneracji i minimalizowania objawów. Z tego też powodu jest to krem niezwykle często polecany w walce z trądzikiem.
Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że krem ten pozwala rozjaśnić skórę, dzięki czemu można zniwelować brzydkie przebarwienia powstałe po trądziku.