Odżywki do rzęs cieszą się coraz większą popularnością. Kosmetyki z tej kategorii pozwalają zadbać o swoje rzęsy i nadać im wyjątkowego wyglądu. Gęste i długie włoski bez konieczności stosowania specjalistycznych zabiegów to aspekt wyglądu ceniony przez wiele osób. Ważne jest to, aby odnaleźć preparat, który będzie skuteczny, wygodny w użyciu i przyjazny dla delikatnej skóry wokół oczu. Jak wybrać odżywkę do rzęs, która spełni te oczekiwania?

Jaka jest dobra odżywka do rzęs?

Poszukując właściwego kosmetyku wiele osób kieruje się opiniami na jego temat. To bardzo dobry pomysł, aby poznać ogólne informacje na temat skuteczności i występowania ewentualnych działań niepożądanych. Należy jednak pamiętać o tym, że każdy jest inny, a indywidualne zapotrzebowanie poszczególnych osób z pewnością będzie się od siebie różnić. Dlatego przed zakupem warto zapoznać się z kilkoma istotnymi aspektami.

Kupując odżywkę należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jej skład i sprawdzić, czy nie ma w nim nieodpowiednich dla danej osoby substancji. Ważne jest też to, aby wykorzystane składniki były przyjazne i skuteczne. Zaleca się też dopasować aplikator do własnych preferencji i wygody. Znaczenie będą mieć też wskazania do stosowania odżywki. Jak dopasować ją do własnych potrzeb?

Skład odżywki do rzęs – na co należy uważać?

W poszczególnych kosmetykach odnaleźć można składniki potencjalnie uczulające i substancje, które budzą kontrowersje. Zaleca się unikać składników, które bywają uznawane za alergeny. W przypadku tak wrażliwych miejsc jak skóra wokół oczu, mogą one być niebezpieczne dla wielu osób. Jeśli w spisie ingrediencji pojawiają się zupełnie nieznane nazwy, warto poszukać informacji na ich temat. Jakie składniki będą mile widziane?

Odżywka do rzęs powinny zawierać potrzebne włoskom pierwiastki i witaminy. Składnikami przemawiającymi na korzyść preparatu będą cynk, witamina E i A oraz biotyna. Dobrze też jeśli pojawiają się tu witaminy z grupy B, które mogą chronić skórę przed promieniowaniem UV. Mile widziane są zawsze substancje pochodzenia naturalnego. W preparatach stosowanych na powieki będą to m.in. aloes lub wyciąg ze świetlika.

Odżywka, po którą chętnie się sięga

Osoby, którym zależy na uzyskaniu efektów stosowania odżywki muszą uzbroić się w cierpliwość i wykazać determinacją. Pierwsze efekty mogą być widoczne po tygodniu lub nawet miesiącu regularnego stosowania. Osiągnięcie pełnych efektów zajmuje zwykle ok. 3 miesięcy. Ze względu na to warto dopasować sposób i zalecaną częstotliwość aplikacji preparatu do swoich potrzeb.

Osoby, dla których wygodne jest korzystanie ze szczoteczek w tuszach do rzęs mogą zdecydować się na kosmetyk z takim właśnie aplikatorem. Jeszcze bardziej cenioną opcją są tu zwykle niewielkie pędzelki, które pozwalają rozprowadzić specyfik u nasady włosków jednym pociągnięciem. Producenci poszczególnych preparatów zalecają stosowanie ich raz lub dwa razy dziennie. Jedną z tych opcji należy dopasować do trybu życia i ilości posiadanego czasu. Dobra odżywka zapewni efekty.