Jeszcze kilka lat temu hitem były kremy BB. Obecnie są one wypierane przez kremy CC. Co stoi za ich popularnością. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na ich używanie? Jakie są jego zalety? Czy warto wybierać kremy CC?

Kosmetyk o działaniu hybrydowym

Podkłady CC od Lumene to w rzeczywistości kosmetyki hybrydowe. Jest to połączenie podkładu koloryzującego, kremu nawilżającego oraz korektora. Dzięki temu jest to kosmetyk wielofunkcyjny, który równocześnie wyrównuje koloryt, rozświetla skórę, nawilża ją i wspomaga odbudowę płaszcza lipidowego, który chroni ją przed utratą wody oraz wpływem czynników środowiskowych. Dzięki temu, że seria Lumene CC ma tak szerokie działanie, może z powodzeniem zastąpić kilka innych kosmetyków. Jest doskonałą propozycją dla zwolenników minimalizmu oraz tych wszystkich, którzy nie lubią nosić ze sobą kilku kosmetyków.

Magia prostoty z kremem CC

Codzienny makijaż może zajmować zbyt wiele czasu, często trzeba wykonać go w pośpiechu. Nie zawsze jest też potrzeba, by decydować się na pełen makijaż. Można więc szukać rozwiązań, które sprawią, że cera będzie prezentowała się doskonale, ale równocześnie bardzo naturalnie. Kosmetyki Lumene CC sprawdzą się w codziennej pielęgnacji. Z powodzeniem mogą być używane na szybko przed wyjściem do pracy czy odprowadzeniem dzieci do szkoły. Makijaż przy użyciu takiego kremu zajmie rekordowo mało czasu. To właśnie jest prostota, do której warto dążyć w zabieganym świecie.

Własności odżywcze i naturalny koloryt

W przypadku kremów CC chodzi o osiągnięcie naturalnego efektu. Zaaplikowany kosmetyk nie może być widoczny, ale ma skutecznie kryć przebarwienia i cienie pod oczami. W przypadku kremów tego typu dostępne jest niewiele odcieni, bo z założenia mają one same dopasowywać się do odcienia skóry. Wystarczy wybrać kolor zbliżony do karnacji, ale nie trzeba go skrupulatnie dobierać. W przypadku oryginalnych koreańskich kosmetyków najczęściej w ogóle nie ma możliwości wyboru odcienia, a i tak świetnie pasuje do skóry.