Kręcone włosy – marzy o nich niejedna kobieta. Panie często używają lokówek, nawijają włosy na wałki lub papiloty, by uzyskać urocze kędziorki czy romantyczne fale. Niewiele kobiet może pochwalić się pięknymi, naturalnymi lokami. A jednak i one miewają z nimi różne problemy. Jak odpowiednio stylizować włosy, by wydobyć ich skręt?

Pielęgnacja krok po kroku

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, iż prawidłowa stylizacja włosów rozpoczyna się już na etapie ich mycia i pielęgnacji. Jedną z zasad mycia głowy jest rozprowadzanie szamponu jedynie na skórę, nigdy na końcówki włosów. Podczas spłukiwania, woda z mydlinami rozprowadzi kosmetyk na całej ich długości bez niepotrzebnego obciążenia. Konieczne jest także używanie (przy każdym myciu włosów) odpowiednich odżywek, najlepiej dedykowanych osobom posiadającym loki. Dobrze, jeśli produkty nie mają w składzie silikonów, włosy wtedy pozostaną lekkie.

Odpowiednia stylizacja kluczem do sukcesu

Kolejnym krokiem do cieszenia się z pięknych kosmyków jest odpowiednia stylizacja. Rozpoczyna się ona jeszcze pod prysznicem, natychmiast po umyciu głowy. Należy rozprowadzić odpowiedni aktywator skrętu włosów na niewytartych z wody lokach. Ważne, by był to produkt dobrej jakości, najlepiej wzbogacony substancjami pielęgnacyjnymi, jak choćby aktywator skrętu Cantu. Wgniata się go w mokre włosy sekcja po sekcji, jeśli to konieczne, mona użyć grzebienia.

Cantu aktywator to pierwszy krok stylizacji, później należy ugniatać włosy w dłoniach, w turbanie lub bawełnianej koszulce. Jeśli to konieczne, można też wysuszyć je suszarką z dyfuzorem, choć na pewno najzdrowiej jest pozostawić je do samodzielnego wyschnięcia.

Ostatnim elementem stylizacji jest nałożenie olejku na końcówki włosów. Dzięki temu zyskają one świeży i zdrowy wygląd.

Stylizacja włosów kręconych może na początku wydawać się skomplikowana i długa. Tak naprawdę przy odrobinie wprawy i rutynie nie będzie ona trwała dłużej niż pielęgnacja osób posiadających proste fryzury, a dzięki niej można cieszyć się pięknymi lokowanymi kosmykami wyglądającymi jak ułożone przez fryzjera.