Jeśli po raz pierwszy słyszysz o takim produkcie, jak suchy szampon, wiele przegapiłeś. Jest niesamowicie przydatny w każdej sytuacji, gdy nie możesz porządnie umyć włosów. Dzięki niemu szybko zneutralizujesz tłustość u nasady i odświeżysz włosy bez użycia wody. Rezultat jest natychmiast zauważalny — po zastosowaniu suchego szamponu włosy wyglądają na czyste i pachnące, pojawia się poczucie objętości.

Świetnie nadaje się również do włosów bardzo tłustych, które mają tendencję do przetłuszczania się i błyszczenia. Może być stosowany między regularnym myciem, dzięki czemu włosy dłużej pozostają świeże.

Jak działają suche szampony?

Dzisiejszy suchy szampon z manada.pl to aerozol przypominający lakier do włosów. Wypełniony jest roślinnymi absorbentami, takimi jak ekstrakty z ryżu i kukurydzy, które po nałożeniu na włosy szybko wchłaniają nadmiar oleju.

Czy suchy szampon jest szkodliwy dla włosów i skóry?

Jedną z zalet suchego szamponu jest to, że nie zawiera on składników alkalicznych, które można znaleźć w konwencjonalnych szamponach. Oczyszcza więc włosy, nie uszkadzając przy tym skóry głowy. W ostatnich latach szampony w aerozolu znacznie „wyewoluowały” i dobry produkt ma obecnie formułę nie tylko z absorbentami, ale także z olejkami i ekstraktami roślinnymi, które pielęgnują włosy.

Jak prawidłowo stosować suchy szampon?

suchy szampon
  • Przed użyciem dobrze wstrząsnąć butelką.
  • Podziel włosy na sektory i rozpyl szampon równomiernie z odległości 30 cm na okolice nasady.
  • Rozprowadź produkt równomiernie na całej skórze głowy za pomocą rąk.
  • Resztki suchego szamponu wyczesać zwykłym grzebieniem.

Czy można go używać cały czas?

Mimo wszystkich oczywistych zalet suchy szampon nie zastąpi tradycyjnego mycia i jest jedynie produktem SOS, który może pomóc w sytuacjach, gdy to mycie nie jest możliwe. Stosowanie wyłącznie suchego szamponu spowoduje nagromadzenie się brudu, który może prowadzić do zatkania porów i wywołać łupież.

Czy można zrobić swój własny suchy szampon?

Bez względu na to, jak kuszący może być pomysł samodzielnego przygotowania takiego szamponu w domu, niestety będzie on zupełnie inny niż produkt profesjonalny. Oczywiście mieszanka skrobiowa wykonana w kuchni będzie miała właściwości chłonne, ale nie tak oczywiste, jak zbilansowana profesjonalna formuła.

Składniki z babcinych przepisów nie są do tego zdolne. Ponadto domowe suche szampony pozostawiają na włosach białe plamy, co jest szczególnie widoczne u brunetek.

Jak wybrać najlepszy suchy szampon?

Zaleca się dawać pierwszeństwo markom, które od wielu lat specjalizują się w profesjonalnych produktach do pielęgnacji włosów. Ich suche szampony będą przewyższać jakością i skutecznością budżetowe marki.