Kąpiel bywa przyjemnym rytuałem odprężającym po ciężkim dniu. Aby była jeszcze przyjemniejsza, warto skorzystać z różnego rodzaju kosmetyków do rozpuszczania w wodzie. Jednym z nich jest oczywiście sól kąpielowa. Dobrze byłoby poznać jej największe zalety oraz dowiedzieć się, na co zwracać uwagę przy jej wyborze.

Największe zalety soli kąpielowych

Sól do kąpieli można nabyć zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Jednoznacznie można zatem stwierdzić, że jest to kosmetyk popularny. Wynika to najprawdopodobniej z jego dużej skuteczności. Sole do kąpieli przede wszystkim posiadają przepiękny zapach. Po wsypaniu ich do wanny wypełnionej wodą, rozpuszczają się, wydzielając kuszącą woń. Można zatem liczyć na aromaterapię, która posiada pozytywny i co ważne udowodniony wpływ na samopoczucie psychofizyczne. Ponadto, sól kąpielowa może mieć właściwości barwiące. Dzięki temu kosmetykowi, woda w wannie może zyskać niebieski, zielony, czerwony czy fioletowy odcień. Tak naprawdę, w sklepach dostępnych jest tyle wersji kolorystycznych soli, że nie sposób wymienić wszystkich. Każdy, nawet najbardziej wybredny konsument znajdzie coś dla siebie.

sole kąpielowe

Sól idealna, czyli jaka?

Sole kąpielowe warto wybierać starannie, kierując się przede wszystkim swoimi własnymi upodobaniami. Na pewno należy zwracać uwagę na to, jak pachnie dana sól. Jeden kosmetyk może wydzielać intensywniejszy, inny delikatny aromat. Można postawić zarówno na kwiatową, jak i na owocową czy ziołową woń. W kwestii koloru także należy brać pod uwagę własne preferencje. Jeżeli chce się uniknąć zabarwionej wody, zawsze można postawić na sól kąpielową w neutralnym odcieniu. Istotny jest także skład soli. Niektóre z tego typu produktów mogą zawierać dodatek suszonych płatków kwiatów, na przykład róży. Popularnością cieszą się także sole wzbogacone o sproszkowane zioła. Wiele z nich może posiadać działanie przeciwzapalne, a nawet ułatwiające zasypianie. Osoby, dla których istotny jest aspekt finansowy powinny stawiać na duże, ekonomiczne opakowania soli do kąpieli.