Główne zadanie różu Eveline to rozjaśnienie i nadanie blasku policzkom. Przy odpowiedniej aplikacji dobrze dobranego odcienia różu Eveline, efekty mogą przejść najśmielsze oczekiwania. Róż pozwala nieco skorygować rysy twarzy i sprawić, że nawet zmęczona cera wygląda młodzieńczo.

Róż w płynie, czy sprasowany w proszku?

Wśród różów marki Eveline dostępne są zarówno produkty w płynie (kremie), jak i tradycyjne róże w proszku (kamieniu). Te pierwsze nieco trudniej nałożyć, dlatego osoby niedoświadczone w wykonywaniu makijażu na początek powinny wybierać bezpieczniejszy róż w proszku.

Kobiety, które mają suchą cerę, mogą wybierać róże Eveline w kremie. U pań z tłustą cerą, dodatkowa warstwa płynnej konsystencji może sprawić, że makijaż nie będzie aż tak trwały. Dlatego w przypadku cery mieszanej lub tłustej najlepszym rozwiązaniem będzie róż w kamieniu.

róż Eveline

Przy okazji róż w kamieniu zawsze da bardziej trwały efekt niż ten skremowany, czy w formie sztyftu. Kobiety, które wybiorą odcienie różu Eveline w kremie muszą pamiętać by nakładać go naprawdę niewiele. Następnie cienką warstwę należy dokładnie rozblendować gąbeczką lub pędzlem do makijażu. Zbyt duża ilość różu wywoła efekt sztuczności. Róż w kamieniu nakłada się o wiele prościej. Często też spudrowany róż ma delikatne drobinki brokatu, które rozświetlają skórę.

Jak dobrać odcień różu Eveline do typu urody?

Odcień różu musi pasować do karnacji. Blondynki o jasnej cerze powinny wybierać odcienie brzoskwiniowe i łososiowe. Te panie, które mają naturalnie opaloną cerę, mogą wybrać róż o intensywniejszej barwie. Zawsze lepiej kupić kosmetyk w jaśniejszym odcieniu i nałożyć go więcej, niż zbyt ciemny róż, który będzie postarzać i tworzyć efekt maski.

Róż należy nakładać na linii kości policzkowej. Nie może, tak jak brąz, stanowić linii od skroni aż do nosa. W przypadku aplikacji zbyt dużej ilości kosmetyku, należy zebrać go płatkiem kosmetycznym i nałożyć na nowo.