Proszek akrylowy to jedno z najpopularniejszych narzędzi używanych w profesjonalnej stylizacji paznokci. Czym dokładnie jest ten produkt i dlaczego zdobył taką popularność? Artykuł ten przybliży Ci tajniki korzystania z proszku akrylowego, jego zalety oraz zasady jego stosowania.

Co to jest proszek akrylowy?

Proszek akrylowy jest innowacyjnym produktem, który znajduje szerokie zastosowanie w branży kosmetycznej, zwłaszcza w stylizacji paznokci. Jest to mieszanina akrylowych polimerów, które po wymieszaniu z odpowiednim monomerycznym płynem tworzą trwałą, elastyczną i estetyczną powłokę na paznokciach. Proszek akrylowy występuje w różnych kolorach i teksturach, co pozwala na tworzenie różnorodnych wzorów i efektów.

Zalety proszku akrylowego

Proszek akrylowy Makear cieszy się ogromną popularnością wśród stylistek paznokci z kilku powodów. Oto niektóre z jego głównych zalet:

1. Wytrzymałość i trwałość: Powłoka utworzona z proszku akrylowego jest bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Paznokcie zastosowaniem tego produktu stają się mocniejsze i mniej podatne na złamania.

2. Estetyka: Proszek akrylowy pozwala na tworzenie różnorodnych efektów, takich jak ombre, gradient czy zdobienia 3D. Można go także stosować do przedłużania paznokci.

3. Szybkość i wygoda: Proces aplikacji proszku akrylowego jest stosunkowo prosty i szybki. Poza tym, paznokcie utwardzają się samoczynnie, nie wymagając lampy UV.

Jak używać proszku akrylowego?

Aby uzyskać profesjonalny efekt przy użyciu proszku akrylowego, należy przestrzegać kilku ważnych zasad:

1. Przygotowanie paznokci: Paznokcie powinny być dokładnie oczyszczone i osuszone przed rozpoczęciem procesu. Następnie należy usunąć nadmiar skórek i nadmiar tłuszczu z powierzchni paznokcia.

2. Aplikacja: Proszek akrylowy jest nakładany za pomocą specjalnego pędzelka, nasączonego w monomerycznym płynie. Pędzel należy zanurzyć w proszku, a następnie delikatnie wymodelować go na powierzchni paznokcia. W ten sposób tworzy się pożądany kształt i efekt.

3. Utwardzanie: Po nałożeniu proszku akrylowego, należy poczekać, aż utwardzi się on samoczynnie. W tym czasie nie należy dotykać paznokci, aby uniknąć zniszczenia powłoki.


Proszek akrylowy jest niezwykle przydatnym narzędziem w stylizacji paznokci, pozwalającym na tworzenie trwałych, estetycznych i różnorodnych wzorów. Dzięki swoim zaletom, takim jak wytrzymałość, estetyka, szybkość i wygoda aplikacji, zdobył on popularność wśród profesjonalistów i amatorów. Pamiętaj jednak, że korzystanie z proszku akrylowego wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności, dlatego zaleca się naukę pod okiem doświadczonego stylisty paznokci.