Mycie twarzy jest jednym z najważniejszych zabiegów, nie tylko higienicznych, ale też pielęgnacyjnych. Ogromne znaczenie ma nie tylko systematyczność, ale też to, by robić to w odpowiedni sposób, z użyciem odpowiednich produktów.

Jaki preparat?

Znaczenie w czasie mycia ma też jakość wody, ale nie ona jest najważniejsza. Oczywiście bardzo zła woda w kranie to duży problem, mogący istotnie pogarszać wygląd i stan skóry, dlatego niektóre osoby stosują do mycia wodę przegotowaną czy też używają preparatów, które myją bez wody – choć całkiem, rzecz jasna, nie da się bez niej obyć. Jeśli jednak wybierze się dobry preparat myjący, uda się zniwelować zły wpływ wody na skórę i dobrze o cerę zadbać. Zapewni to na przykład proponowany przez CeraVe żel do mycia twarzy o działaniu nawilżającym, który w dodatku jest bardzo łagodny. Takie preparaty, przeznaczone typowo do mycia twarzy, są niezbędne. Nie można twarzy myć zwłaszcza mydłem.

Odpowiednie akcesoria

Dobór akcesoriów do mycia twarzy jest kwestią bardzo indywidualną. Kobiety sięgają zwłaszcza po produkty, które umożliwiają im oczyszczanie twarzy z zanieczyszczeń i jednocześnie z resztek kosmetyków. W tym zakresie świetnie sprawdzają się specjalne gąbki, a także rękawice. Dodatkowo takie akcesoria często nie wymagają stosowania kosmetyków, co jest przyjazne skórze i środowisku, a także przekłada się na oszczędności. Alternatywą mogą być szczoteczki, dobre zwłaszcza w przypadku skóry z tendencją do mocnego rogowacenia. Jednak nie ma przymusu używania czegokolwiek, woda, dobry kosmetyk i dłoń w zupełności wystarczą.