Kolczyki smiley cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony młodych osób, które od dłuższego czasu myślą o piercingu i szukają dla siebie ciekawych propozycji. Co konkretnie wyróżnia takie kolczyki i kogo mogą zainteresować?

Piercing smiley – kilka podstawowych informacji


Piercing smiley to nic innego, jak piercing bazujący na przekłuciu wędzidełka górnej wargi. Chętnie korzystają z niego przede wszystkim nieco młodsi zwolennicy piercingu, którzy chcą odmienić swój wygląd i spróbować nietuzinkowych rozwiązań. Oczywiście każdy kolczyk powinien być wykonany w profesjonalnym i sprawdzonym studiu, w którym klienci nie muszą się obawiać o własne zdrowie oraz bezpieczeństwo. Kolczyki smiley odznaczają się niewielkimi rozmiarami oraz niebanalnymi kształtami. To właśnie wyróżnia je na tle innych modeli i sprawia, że decydują się na nie zarówno przedstawiciele płci męskiej, jak i damskiej.

Kolczyki do piercingu smiley – na jakie rodzaje można się zdecydować?


Kolczyki do piercingu smiley występują obecnie pod kilkoma różnymi postaciami. Zdecydowanie najpopularniejsze modele na rynku to:

podkowy,
banany,
kółka,
clickery.


Ważne jest to, aby kolczyk smiley dopasować do swoich indywidualnych preferencji, np. pod kątem koloru i wymiennych nakrętek. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych opcji są aktualnie kolczyki do smiley w kolorze czarnym. Podstawową zasadą jest jednak to, aby kolczyk każdorazowo był sterylny i wykonany z najwyższej jakości materiałów (tytan). Po zagojeniu miejsca przekłucia zawsze można pomyśleć o wymianie kolczyka.