Zmiany trądzikowe na twarzy to zmora szczególnie ludzi młodych. Nieestetyczne krosty szpecą nasz wygląd, powodując dalsze problemy, w przypadku długotrwałego utrzymywania się takie stanu, natury psychologicznej (niska samoocena, stres, stany depresyjne). Rozwiązaniem na ten problem może być olejek z liści drzewa herbacianego. Jest to chyba najbardziej znany olejek o doskonałych właściwościach wirusobójczych, grzybobójczych oraz bakteriobójczych. Idealny dla osób zmagających się właśnie z trądzikiem.

Olejek z drzewa herbacianego doskonały na zmiany skórne

Jak właściwie działa ów olej? Swoim składem powoduje wysuszanie się zmian trądzikowych oraz doskonale regeneruje naskórek. Dodatkowo poprawia elastyczność cery oraz zmniejsza jej napięcie. Olejek z drzewa herbacianego nada się więc doskonale nie tylko do walki z trądzikiem, ale również pomoże skutecznie naprawić cerę zniszczoną np. nadmiernym stosowaniem kosmetyków itd.

Olejek nie tylko na twarz

Właściwości jakimi cechuje się wyciąg z drzewa herbacianego, może pozytywnie wpłynąć nie tylko na naszą cerę. Wykorzystywany jest również jako odżywka do włosów przetłuszczających się i z tendencją do łupieżu. Olejek wykazuje również wyjątkowe zdolności lecznicze, dlatego często wykorzystywany jest na wiele dolegliwości np. w przypadku grzybicy czy przy infekcjach i chorobach górnych dróg oddechowych.

Olej z drzewa herbacianego jest szeroko dostępnym preparatem i można go zakupić w wielu drogeriach. Często wykorzystywany jest jako baza do produkcji kosmetyków.