W dzisiejszych czasach społeczeństwo ma coraz większą świadomość wpływu na środowisko naturalne i to, że każdy ruch człowieka może stworzyć nieodwracalne, negatywne reakcje otoczenia, które powoli będzie się degradować. W ostatnim czasie weszła na szczęście moda na eko kosmetyki, dzięki czemu można dzień w dzień używać rzeczy, które nie zaszkodzą środowisku.

Dlaczego eko?

Kosmetyki eko charakteryzują się brakiem substancji konserwujących oraz takich, które mogłyby dla użytkowników wydawać się zbyt chemiczne lub też takich, których pochodzenie jest destrukcyjne dla wymierających gatunków roślin. Na taką nazwę mogą liczyć kosmetyki delikatne, których skład jest mocno minimalistyczny.

Eko kosmetyki są bliskie naturze, a ich skład zawiera bardzo mało, jeśli w ogóle, elementów pochodzenia sztucznego, które mogłyby podrażnić wrażliwą ludzką cerę. Brak alergenów to dodatkowy atut.

Nie tylko pielęgnacja

Do kosmetyków ekologicznych zaliczają się też środki do higieny intymnej stworzone z naturalnej bawełny – niektóre z nich po upraniu można wykorzystywać ponownie. Dobrym przykładem są waciki do zmywania makijażu lub naturalne gąbki – są to produkty, które odpowiednio zadbane mogą nam posłużyć naprawdę wiele razy.

Ekologicznymi kosmetykami są również naturalne mydła do prania w pralkach w postaci płatków mydlanych – idealny sposób na zachowanie w czystości ubranek dziecięcych. Dodatki do środków czystości w postaci olejków lub innych substancji pochodzenia naturalnego może być rewelacyjną alternatywą dla tradycyjnych, chemicznych, środku czystości.

Eko kosmetyki dostępne tutaj.