Jeśli chodzi o oksydanty to na rynku występują w różnych stężeniach nie bez powodu. To bowiem właśnie stężenie pozwala na osiągniecie pożądanego efektu przez osobę, która zdecydowała sama sobie zafarbować włosy. Jednak zanim dobierzemy odpowiednią farbę i odpowiedni do niej utleniacz, to powinniśmy dowiedzieć się jakimi kryteriami powinniśmy się kierować, aby wybrać ten właściwy.

Jak działają poszczególne stężenia?

Jak wiadomo oksydanty występują na rynku w różnych stężeniach. Wyróżniamy te 3%, które są bardzo lekkie i właściwie zmieniają tylko odcień włosów, bo rozjaśniają tylko do jednego tonu. Można spotkać także Oksydanty ze stężeniem 6% i to te są najczęściej wybierane, bo są w stanie rozjaśnić i przyciemnić włosy do 3 tonów. Są więc bezpieczne i najbardziej optymalne. Włosy siwe również mogą zostać pokryte właśnie z tym stężeniem. Jeśli chodzi o mocniejsze wody typu 9, czy 12 % to używa się je do intensywnego rozjaśniania włosów. Jednak należy pamiętać, że aby włosy nie zostały spalone i wytrzymały tak intensywną koloryzację to niestety należy mieć pewność, że są w dobrej kondycji, a to może określić tylko fryzjer.

Oksydant i farba jak dobierać?

Przede wszystkim o wiele bezpieczniejszym sposobem, jeśli chodzi o farby i oksydanty jest kupowanie ich tej samej marki. Dzięki temu zyskujemy pewność, że wszystko idealnie się połączy, a także dokładnie wiemy jak mieszać ze sobą poszczególne składniki. Lepiej decydować się więc na dobieranie wszystkiego dokładnie tej samej marki.

Lepszy słabszy Oksydant niż za mocny

Należy pamiętać, że zdecydowanie lepiej jest skorzystać ze zbyt słabego oksydantu i później stopniowo farbować włosy nadal niż od razu zdecydować się na ten mocniejszy i spalić swoje włosy. Sprawa jest szczególnie istotna, jeśli chodzi o rozjaśnianie, które lepiej jest przeprowadzać w odstępach czasowych. Dzięki temu rzeczywiście będziemy mieć pewność, że nie zniszczymy sobie włosów i koloryzacja wyjdzie nam właściwie. Liczy się tutaj bowiem nie tylko efekt końcowy, ale także bezpieczeństwo naszych włosów.