Preparat Olaplex 6 jest częścią kuracji do włosów od firmy o tej samej nazwie. Stosowany regularnie, w połączeniu z pozostałymi produktami z tej samej serii, pomaga znacząco poprawić stan kosmyków i wyraźnie je wzmocnić.

Dla kogo sprawdzi się preparat?

Przede wszystkim dla osób o zniszczonych włosach – na przykład poprzez nadmierną, częstą stylizację. Jednakże może być stosowany również przez osoby, których pukle nie są mocno zniszczone – w formie kuracji wzmacniającej do okazjonalnego stosowania.

Ze względu na swe działanie zabezpieczające włosy, może być stosowany także samodzielnie, bez pozostałych preparatów – jednak optymalne efekty można uzyskać przy kompleksowej pielęgnacji.

Jak używać Olaplex 6?

Aplikacja produktu jest bardzo prosta. Podstawowym zadaniem kremu Olaplex o numerze 6 jest ochrona włosów w trakcie ich stylizacji. Oprócz tego, preparat wykazuje również działanie wzmacniające włosy i pomaga chronić je przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak wiatr czy promienie słoneczne.

Aby odpowiednio użyć produktu, należy nałożyć niewielką ilość na dłonie i rozetrzeć. Następnie, nakładać delikatnie na wilgotne włosy, lekko ugniatając poszczególne pasma. Nie należy stosować zbyt dużej ilości preparatu, bowiem może to przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.

Po aplikacji, można przystąpić do bezpiecznej stylizacji włosów dowolnie wybraną metodą. Będą one znacznie podatniejsze na układanie i zabezpieczone.