Jeśli kremy mają właściwie działać niezbędne jest branie pod uwagę właściwości cery. Jednym z typów cery jest cera tłusta. Przy takiej cerze niezbędne jest decydowanie się przede wszystkim na kremy mutujące.
Stosowanie jedynie kremów mutujących nie będzie jednak właściwym rozwiązaniem. Trzeba bowiem brać pod uwagę, że takie kremy skutecznie wysuszające. Jednak jedynie tego typu produktów może w dłuższym okresie czasu przynosić negatywny efekt nadmiernego świecenie skóry. Z tego powodu nie warto zapominać o miya kremach do twarzy, które oferują nawilżenie skóry. Takie miya kosmetyki mogą być z powodzeniem stosowane na no. Dodatkowo można pomyśleć o produktach, które pozwalają na regulowanie wydzielania sebum. Pozwala to ograniczyć ryzyko przetłuszczania się skóry.

Kremy, które nie obciążają skóry

Idealne miya krem do twarzy do cery tłustej są lekkie. Dodatkowo konsystencja takich kremów jest żelowa. Dodatkowo warto szukać miya kosmetyków, które nie zawierają alkoholu, a także olejów takich jak kokosowy czy z zarodków przeliczy. Takie substancje będą prowadziły do nadmiernego wysuszania się skóry, co znów przy cerze tłustej będzie prowadziło do większego produkowania sebum.
Idealnym składnikiem kremów, miya olejków co cery tłustej jest kwas hialuronowy, który:

  • naturalnie występuje w skórze
  • posiada właściwości nawilżające
  • jest okluzyjny czy zapobiega parowaniu wody z naskórka.

Atutem kwasu hialuronowego jest to, że cera będzie go w bardzo krótkim czasie wchłaniała. Przy cerze tłustej ważne jest, że nie zalega on na powierzchni skóry, a co za tym idzie nie zaburza cyklu naskórkowego.
Dodatkowym składnikiem, który może zawierać olejek jest miya olejek jest gliceryna. Po pierwsze jest to składnik nie posiadający właściwości kadmogennych. Oferuje on możliwość wiązania wody w naskórkach.

Źródło: Lavandin.pl