Sztuczne rzęsy doskonale nadają się na ważne okazje, aby uzyskać perfekcyjny makijaż oka. Do dyspozycji jest pełna paleta takich dodatków kosmetycznych, które pozwalają na uzyskanie różnych efektów – od naturalnego do wyrazistego. Aby nakładanie sztucznych rzęs na paskach było jeszcze łatwiejsze, dokup aplikator!

Kłopotliwe zakładanie sztucznych rzęs

Aby sztuczne rzęsy prezentowały się perfekcyjnie, konieczne jest ich precyzyjne założenie. To jednak często bardzo trudne, szczególnie dla osób, które nie mają w tym dużego doświadczenia.

Właśnie z myślą o nich powstały aplikatory do rzęs. To specjalne gadżety, których głównym celem jest przytrzymanie oraz zaaplikowanie paska z rzęsami na powiekę. Specjalna budowa aplikatora powoduje, że jest to znacznie łatwiejsze – także dla osoby, która robi to po raz pierwszy.

Aplikatory do zakładania rzęs

Aplikatory przeznaczone do zakładania rzęs posiadają postać klamry, na przykład jak aplikator do rzęs Ardell, albo pęsety z odpowiednio wyprofilowanymi końcówkami. Są one dopasowane do linii pasków rzęs oraz powieki – zobacz na darmarsklep pl.

Najczęściej aplikator do sztucznych rzęs wykonany jest z tworzywa sztucznego, lecz w sprzedaży dostępne są także modele metalowe.

Zalety stosowania aplikatorów do rzęs:

  • idealny efekt nałożenia rzęs,
  • szybsze wykonanie makijażu,
  • brak zabrudzeń kleju na palcach,
  • większe bezpieczeństwo – brak ostrych końcówek.

Zasady korzystania z aplikatorów na rzęsy sztuczne

Aby założyć sztuczne rzęsy z wykorzystaniem aplikatora, należy poznać zasadę jego działania.

W celu wykonania makijażu ze sztucznymi rzęsami, należy na początku pokryć je klejem, a potem przytrzymać za włoski aplikatorem. Następnie pasek zakłada na powiekę – przykłada się środkowy element paska. Potem rzęsy dopasowuje się do krzywizny powieki i dociska.

Wobec tego samodzielne założenie sztucznych rzęs naprawdę jest bardzo proste, jeśli ma się do dyspozycji aplikator!